Jednym z istotnych problemów, które niepokoją zarówno kobietę w ciąży, jak i kobietę nie będącą w ciąży jest obecność niezawodnej i stałej ochrony przed różnymi rodzajami infekcji narządów płciowych. Problem ten staje się pilniejszy w okresie ciąży, gdy istnieje ryzyko uszkodzenia nie tylko siebie, ale także dziecka. Aby leczyć lub zapobiegać występowaniu wszelkiego rodzaju infekcji narządów płciowych, kobiety często otrzymują Hexicon w czasie ciąży.

Mechanizm działania leku

Instrukcja świecy Hexicon podczas ciąży stwierdza, że ​​jej główny składnik, a mianowicie bioglukonian chlorheksydyny, jest bardzo aktywny w stosunku do różnych czynników wywołujących zakażenia narządów płciowych. Ten składnik chemiczny ma doskonałe działanie antyseptyczne, które jest szkodliwe dla dosłownie wszystkich odmian bakterii chorobotwórczych. Również przyjmowanie tego leku zapewnia całkowitą dezynfekcję.

Wskazania do stosowania tabletek Hexicon w czasie ciąży

Zastosowanie tego leku z powodzeniem pomaga w walce z takimi groźnymi chorobami jak:

 • Chlamydia:
 • ureaplasmosis ;
 • traktuje Hexicon podczas ciąży i rozładowania o innym charakterze;
 • kiła;
 • Heksikon jest bardzo skuteczny w ciąży i od pleśniawki;
 • rzeżączka;
 • rzęsistkowica;
 • zapalenie szyjki macicy, zapalenie pochwy i inne infekcje.

Instrukcja Hexicon podczas ciąży ma przywrócić prawidłową mikroflorę kanału rodnego i pochwy i przygotować je do porodu. Natychmiast po porodzie można przepisać lek, aby zapobiec rozwojowi niektórych zapalnych procesów zakaźnych.

Czy Hexicon może być stosowany w czasie ciąży?

Jest to prawdopodobnie najbardziej palący problem dotyczący umysłów prawie wszystkich przyszłych matek. Wśród położników i ginekologów ten lek ma sławę jednego z najbardziej skutecznych i bezpiecznych w leczeniu różnych zakażeń narządów płciowych. Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości, Hexicon przywraca mikroflorę pochwy, która jest zaburzona chorobą, poprawia ją, co ma pozytywny wpływ na cały proces ciąży. Dlatego lek może zająć nie tylko kobiety w ciąży, ale i karmiące piersią. Świece, podawane lokalnie, prawie nie są wchłaniane do krwi, co eliminuje wnikanie składników do ciała płodu.

Skutki uboczne Hexicon podczas ciąży

W procesie stosowania tego leku nie są wykluczone takie reakcje jak:

 • alergia objawiająca się swędzeniem pochwy, wysypką lub podrażnieniem;
 • sucha skóra i błony śluzowe;
 • czasami kobieta ma rozładowanie po heksonie w czasie ciąży, co jest poważnym powodem do wizyty u lekarza i przerwania leczenia;
 • zapalenie skóry .

Wszystkie są pojedyncze i z reguły mijają bardzo szybko. Nie oznacza to jednak, że skutki uboczne nie muszą być konieczne do poinformowania o tym ginekologa. To on może doradzić, jak zastąpić Hexicon w czasie ciąży i czy w ogóle powinno się to robić.

Zasady, których należy przestrzegać podczas używania czopków Hexicon

Istnieje szereg zaleceń, po których znacznie poprawi się skuteczność leku i zmniejszy ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Należą do nich:

Tabletki Hexicon podczas ciąży
 1. Nie należy jednocześnie spożywać leków zawierających jod, szczególnie bez konsultacji z lekarzem.
 2. Nie można używać innych świec równolegle, nawet jeśli ich zakres działania jest taki sam.
 3. W trakcie zabiegu należy zabezpieczyć się przed przyjęciem zabiegów wodnych dużą ilością mydła i różnych kosmetyków.
 4. Podczas wykonywania higieny osobistej konieczne jest zminimalizowanie wpływu na narządy płciowe.
 5. Konieczne jest wykluczenie relacji seksualnych.