Kucie Jest rodzajem ręcznego przetwarzania metalu, popularnym przez cały czas. Wyroby kute są jednocześnie solidne, drogie i eleganckie, a często również ekskluzywne, ponieważ są wykonywane przez mistrza w jednym egzemplarzu. Dlatego ogrodzenie witryny z tak pięknym ogrodzeniem kutym nie odmówi, prawdopodobnie, żadnego właściciela.

W przeciwieństwie do wszystkich innych rodzajów ogrodzeń, kute żelazo ma tak oczywiste zalety:

  • bezpieczeństwo;
  • wytrzymałość;
  • niezawodność;
  • możliwość zainstalowania ponurej struktury;
  • różnorodność wzorów;
  • prestiż

W tym artykule przyjrzymy się najbardziej powszechnym rodzajom kutego żelaza dzisiaj. ogrodzenia Ponieważ dzięki nowoczesnej technologii różnią się pod wieloma względami.

Ogrodzenia ochronne

Ten rodzaj ogrodzenia należy do najbardziej budżetowych, ponieważ takie ogrodzenie, ściśle rzecz biorąc, nie jest klasycznym kuciem. Części kute do takiego ogrodzenia są łączone ze sobą za pomocą spawania lub impaled na specjalnych połączeniach śrubowych, specjalnie zaprojektowanych do tego celu. To samo metalowe ogrodzenie jest często imitacją kucia wykonanego przy użyciu technologii tłoczenia. Dzięki temu znacznie obniża się cena podobnych produktów.

Ogrodzenia ochronne są najczęściej wdrażane według sekcji. Każda sekcja jest zainstalowana między dwoma filarami, w zależności od tego, które bariery są często nazywane kute ogrodzenia drewniane lub murowane. Również ostatnio materiał taki jak poliwęglan jest bardzo często stosowany z kutymi elementami. Panele doskonale pokrywają wzór kucia ze względu na jego półprzezroczystą fakturę. Jednocześnie piękne ogrodzenia z kutego żelaza i poliwęglanu doskonale spełniają swoją funkcję ochronną, chroniąc podwórze prywatnego domu przed wzrokiem ciekawskich.

Kute ogrodzenia1Kute ogrodzenia2Kute ogrodzenia3

Dekoracyjne ogrodzenia z kutego żelaza

Bezpośrednim przeciwieństwem ochronnego jest rodzaj kutych ogrodzeń, zwanych dekoracyjnymi. Są to zawsze specjalne projekty, które są realizowane przez mistrza kowalskiego dla ekskluzywnego projektu klienta. Zwykle jest wiele skomplikowanych skręconych elementów. Jeśli ogrodzenie ma duże wymiary, to jego części są połączone za pomocą specjalnych zaczepów i zacisków, i tylko w razie zagrożenia, w porozumieniu z klientem, stosowane jest spawanie.

Wysoka cena dekoracyjnego ogrodzenia kutego w dużej mierze zależy od umiejętności producenta, a także od poziomu złożoności samej pracy, która wymaga dużo pracy, czasu i wysiłku.

Ogrodzenia z kutego żelaza4Kute ogrodzenia5Kute ogrodzenia6

Połączony rodzaj ogrodzeń

Łączny rodzaj produkcji kutych ogrodzeń jest znacznie szerzej stosowany. Jest nieco prostszy od opisanego powyżej, głównie ze względu na użycie standardowych szablonów. Pomaga to skrócić czas realizacji zamówienia, co nie ma wpływu na cenę gotowego produktu. Ponadto elementy dekoracyjne do tego rodzaju ogrodzeń łączone są z wykorzystaniem zacisków, nitów, lutowania, spawania, zginania i skręcania.

Ogrodzenia z kutego żelaza7Ogrodzenia z kutego żelaza8Ogrodzenia z kutego żelaza9

Wykonywanie osobistej fabuły stylowej i eleganckiej jest proste - ogrodzenie terenu swojego podwórka ogrodzeniem z kutego żelaza, które można wybrać na każdy gust i budżet. By the way, kute może być nie tylko ogrodzenie, ale także brama, bramy i różne elementy wystroju domu.

Należy zauważyć, że koszt rzeczywistego kucia powoduje, że produkcja małych ogrodzeń jest nieopłacalna. Odwołanie się do kowala ma sens tylko wtedy, gdy trzeba sporządzić wystarczająco duży płot z dużymi szczegółami. Jeśli chodzi o instalację, istnieją dwie opcje. Pierwszym z nich jest użycie elementów mocujących, które mocują elementy uprzednio wykute w warsztacie. Druga opcja jest klasyczna, gdy sam kowal mocuje wszystkie elementy ogrodzenia za pomocą przenośnych kowadeł i kuźni.