Dla tych, którzy wybiorą troskę o tłuste lub połączenie skóry , łatwy płyn do twarzy staje się prawdziwym zbawieniem. Płyn różni się od zwykłego kremu w swojej kompozycji, ma lżejszą, żelową strukturę, jest łatwo wchłaniany i nie pozostawia wrażenia tłustego filmu.

Wśród składników, które tworzą płyn, nie powinno być żadnych olejów. Płyn musi również zawierać wystarczającą ilość wody, aby odżywić i nawilżyć skórę. W końcu nawet tłusta skóra potrzebuje pewnej ilości wilgoci.

Rodzaje płynów

Płyn do twarzy może być inny:

  • płyn do mycia
  • płyn do twarzy
  • matowanie lub płyn tonalny do twarzy
  • płyn do ochrony przeciwsłonecznej.

Wszystkie te narzędzia nadają się do różnych etapów pielęgnacji skóry, ale najważniejsze jest ich podobieństwo w strukturze produktu, w łatwości jego stosowania.

Płyn nawilżający do twarzy może być stosowany do skóry tłustej i normalnej w okresie letnim. W takim przypadku lepiej wybrać lżejsze kremy, aby uniknąć efektu tłustego filmu na twarzy. Błędem jest całkowite porzucenie środków ostrożności: skóra musi być nawilżona o każdej porze roku.

Płyn do twarzy na rynku jest w linii kosmetycznej prawie wszystkich znanych środków. Tak więc, jeśli jesteś zainteresowany kosmetykami najwyższej jakości, możesz zajrzeć do apteki. Vichy oferuje regularny krem ​​matujący.

Trzyetapowy system do pielęgnacji skóry Clinique ma również krem ​​nawilżający. Ma lekką nietłustą strukturę i jest dobrze wchłaniany. Jest to końcowy produkt do pielęgnacji skóry po oczyszczeniu.

W linii naturalne kosmetyki Natura Siberica ma środek do mycia twarzy dla skóry suchej. Zaletą tego narzędzia jest to, że ze względu na swoją strukturę nie uszkadza skóry podczas mycia, nie powoduje łuszczenia się skóry.

Ponadto płynny krem ​​znajduje się w różnych wersjach w Oriflame, Yves Rocher, Clarins i innych markach kosmetyków.