Dążenie do doskonałości jest nieodłączną cechą każdej kobiety, a na krótko różne kosmetyki pomagają nam zbliżyć się do tego, czego pragniemy. Wśród nich są różne korektory twarzy.

Jak wybrać korektor twarzy?

Na początek warto powiedzieć, że korektory dla twarzy można podzielić na 2 typy - służące do regulacji koloru (owalu) twarzy lub do aplikacji punktowej.

Środki z pierwszej grupy są dostępne w postaci płynnej, w różnych odmianach kolorystycznych. Te korektory tworzą cienki film na skórze, który pomaga zmienić cerę.

 1. Zielony lub niebieski korektor twarzy może ukryć zaczerwienienia na skórze. Ponadto, korektor zielonej twarzy jest często używany do ukrycia problematycznej skóry.
 2. Korektor pomarańczowy jest odpowiedni dla osób, których skóra jest zbyt blada. Ale żółty korektor twarzy jest przeznaczony do ukrywania pajączków i małego zaczerwienienia.
 3. Różowy korektor odświeży Twoją twarz i ukryje tłusty połysk tłustej skóry. A brzoskwiniowy lub morelowy kolor korektora sprawi, że skóra ciemnoskórych dziewcząt będzie zimniejsza i jaśniejsza.
 4. Jeśli twoim celem jest makijaż na wieczór, wtedy artyści makijażu zalecają użycie korektora do liliowej lub niebieskiej twarzy. Ponieważ te odcienie nadają skórze wygląd porcelany. Również do makijażu wieczorowego możesz użyć srebrnego korektora, który zapewni skórze zimny i jasny odcień.
 5. Złote i brązowe kolory korektorów pozwolą, aby twarz stała się nieco bardziej opalona i ukryć małe piegi i trądzik.
 6. Niebieski lub niebieski korektor powinien być wybierany przez tych, którzy przesadzają z samoopalaniem, przez co osoba uzyskała nienaturalny pomarańczowy odcień. Tacy korektorzy usuwają brzydki odcień twarzy.
 7. Jeśli twarz potrzebuje rozjaśnić lub poprawić owal, użyj białego korektora.

Środki z drugiej grupy można wytwarzać w postaci płynnej (korektor) i w postaci ołówków. Wszystkie mają na celu skorygowanie drobnych niedociągnięć - siniaków pod oczami, zmarszczek mimicznych (w tym przypadku kompozycja powinna być cząstkami odblaskowymi) i blizn. Jeśli chcesz ukryć pryszcze, musisz wybrać korektor trądziku (zazwyczaj to kredki), więc skład takich leków zawiera kwas salicylowy, który pryszcze pryszcze.

Okazuje się mówić o tym, jaki typ lub kolor korektora dla twarzy jest najlepszy, bezużyteczny. Wszystko zależy od tego, w jakim celu go zdobędziesz i oczywiście, czy możesz go użyć poprawnie.

Jak korzystać z korektora twarzy?

Decydując się na korektę twarzy, pamiętaj, że nie możesz jej używać codziennie - ryzykujesz wysuszenie skóry i zwiększenie liczby problemów. Sposób zastosowania korektora zależy od tego, co zdecydujesz się ukryć.

 1. Aby poprawić (zmienić) cerę, korektor nakłada się na nawilżoną skórę, a na wierzch twarzy pokryty jest podkładem lub pudrem.
 2. Aby ukryć piegi i plamy starcze, korektor musi być nałożony na podstawę, punktowo. Następnie korektor zacienia się i utrwala warstwą przezroczystego proszku.
 3. Jeśli chcesz ukryć pryszcze, procedura jest taka sama, tylko elewacja z zapaloną głową nie musi być smarowana, w przeciwnym razie pryszcz będzie jeszcze bardziej zauważalny.
 4. Aby usunąć pęknięte naczynia krwionośne i zaczerwienienie, korektor powinien zostać nałożony na czystą skórę. W tym przypadku na wierzch korektora znajduje się podkład lub proszek.
 5. Aby pozbyć się kręgu pod oczami, korektor (suche środki nie są odpowiednie dla delikatnej skóry wokół oczu) musisz wybrać ½ tonu jaśniejszego niż twoja skóra. korektory twarzy Przed użyciem korektora skórę należy zwilżyć delikatnym kremem lub żelem. Następnie nałóż korektor kropkami i delikatnie wyłuskaj produkt.
 6. Aby ukryć bliznę, należy wybrać kolor. Jeśli oznaczenia mają czerwonawy kolor, potrzebny jest zielony korektor, a żółty kolor nadaje się do fioletowych znaków. Możesz dodać trochę fundamentu. Przed nałożeniem skóra powinna być dobrze oczyszczona i usunąć tłusty połysk. Następnie zastosuj środek zaradczy i pozwól mu się rozkoszować. Powtórz w razie potrzeby. Po twarzy należy zastosować podkład lub proszek.