Popularna we wczesnych latach 90. brązowa szminka znów na wysokości mody! Różnorodność odcieni brązu pozwala w każdym przypadku na nadanie makijażu prawie każdemu rodzajowi koloru. Uczymy się opinii wizażystów na temat tego, kto idzie na brązową szminkę i jak prawidłowo dobrać kolor innych środków kosmetyków dekoracyjnych, aby obraz wyglądał naturalnie i harmonijnie.

Wybór odcieni brązowej szminki

Ogólne zasady używania szminki w odcieniach brązu to:

 1. Tendencja do stosowania takich szminek jest uważana za okres jesienno-zimowy, ponieważ brąz jest najczęściej łączony z drapowaniem, wełnianymi tkaninami o stonowanych odcieniach i odzieży futrzanej.
 2. Skóra twarzy powinna być idealnie równa.
 3. Wargi stają się głównym punktem skupienia, reszta twarzy powinna być tylko lekko poruszona przez makijaż.

Szczególnie spektakularny makijaż z brązową szminką blada skóra .

Uwaga! Dorosłym kobietom nie zaleca się stosowania szminki z jasnobrązowej palety. Również artyści charakteryzujący się makijażem nie powinni stosować ciemnej szminki z cienkimi ustami i wyraźnymi fałdami nosowo-wargowymi, ze względu na fakt, że te wady wyglądu będą szczególnie zauważalne.

Ciemnobrązowa szminka

Ciemny odcień brązowej szminki przeznaczony jest dla brunetek o oliwkowej skórze. Podczas stosowania makijażu, artyści makijażu zalecają podkreślanie kształt brwi , a oczy nie malują się jaskrawo, nie kładą cienia i nie robią eyelinera. Najbardziej pozytywne opinie są otrzymywane przez produkty firm kosmetycznych:

 • Bobbi Brown (odcień czarnego malinowego);
 • Chanel (odcienie Rouge Noir i Délurée).

Czerwona brązowa szminka

Idealnie pasuje do brunetek o ciemnej skórze i złocistej skórze, o brązowo-czerwonych odcieniach szminki. Bogaty makijaż ust podkreśla głęboki kolor włosów, nie powielając go w żaden sposób. Najlepsze próbki czerwono-brązowej szminki prezentują firmy:

 • Rouge Coco (klosz paczuli);
 • Dior Addict Lipstick, LR Colours.

Szminka do kawy i beżowe odcienie

Zimna kawa i beżowe odcienie są odpowiednie dla brązowowłosych kobiet, a nawet blond o jasnej skórze. Pożądany smak można znaleźć w linii produktów:

 • Makijaż na zawsze;
 • Kenzo;
 • Hermes;
 • Burberry.

Informacje! Pomimo, że w dzisiejszych czasach matowa brązowa szminka jest uważana za szczególnie modną, ​​wizażyści ostrzegają, że podkreślona tekstura sprawia, że ​​wygląd jest ciemny, więc jeśli chcesz, aby Twój wygląd był lekki, zalecamy użycie tak zwanych satynowych odcieni brązu. Ponadto błyszczące usta łagodzą problem "dodatkowych" lat, które występują u niektórych miłośników brązowych odcieni w makijażu.

makijaż z brązową szminką 1makijaż z brązową szminką 2makijaż z brązową szminką 3
makijaż z brązową szminką 4makijaż z brązową szminką 5makijaż z brązową szminką 6
makijaż z brązową szminką 7makijaż z brązową szminką 8makijaż z brązową szminką 9