Ylang-ylang to dwuczęściowa roślina z rodziny Annon. Jest stosowany w kosmetykach, perfumach, aromaterapii. Co więcej, w Indonezji żadna ceremonia religijna, ceremonia ślubna nie jest zakończona bez kwiatów ylang-ylang.

Olejek eteryczny Ylang-ylang otrzymuje się przez destylację z parą żółtych kwiatów rośliny. Ma kwiatowy, słodko odurzający zapach, który przypomina zapach jaśminu.

Zastosowanie oleju Ylang-Ylang

Olej Ylang-ylang jest aktywnie wykorzystywany do masażu, aromaterapii, produkcji perfum i kosmetyków.

Olejek do włosów Ylang-ylang

Dawno temu kobiety tworzyły maski na włosy, mieszając olej kokosowy i olej ylang-ylang. Współczesne kobiety również w pełni doceniły jego przydatne właściwości do włosów. Olej Ylang-ylang jest wszechstronny i pomaga rozwiązać różne problemy z włosami. Jest stosowany w celu wyeliminowania suchości lub tłustej skóry głowy, w celu wzmocnienia włosów, w celu zwalczania wypadania włosów i rozdwajania końcówek.

Ze względu na właściwości tonizujące i antyseptyczne oleju, jego zastosowanie w pielęgnacji włosów pozwala oczyścić skórę z różnych ognisk infekcji, poprawić krążenie krwi w skórze głowy.

Jako środek zapobiegawczy dodaj dwie lub trzy krople oleju do szamponu przed umyciem głowy, dokładnie wymieszaj i nałóż na włosy. Tę procedurę należy wykonywać nie częściej niż dwa razy w tygodniu, w przeciwnym razie można wywołać alergiczne reakcje skórne. Jego regularne wykonywanie wzmocni włosy i zapobiegnie kruchości.

Olej Ylang-Ylang do twarzy

Olej Ylang-ylang można stosować do pielęgnacji każdego rodzaju skóry twarzy.

Dzięki tłustej skórze olej pomaga zapobiegać nadmiernemu wydzielaniu łoju, zwęża rozszerzone pory. Ponadto pomaga pozbyć się trądziku, co sprawia, że ​​jest to skuteczny sposób na pielęgnację skóry problematycznej.

Suchy olejek ylang-ylang zmiękcza i nawilża, zapobiega więdnięciu, nadaje skórze gładkość i miękkość.

Olej Ylang-ylang eliminuje swędzenie, zaczerwienienie, łuszczenie i inne problemy związane z wrażliwą skórą.

Należy pamiętać, że stosowanie olejków eterycznych do twarzy w czystej postaci jest niedopuszczalne. Należy go dodawać do gotowych kosmetyków (których nie zaleca się ze względu na ich aktywny skład chemiczny) lub podstawowych naturalnych olejków odpowiednich dla rodzaju skóry.

Do jednego zastosowania wystarczy kilka kropli oleju ylang-ylang.

Przydatne właściwości oleju ylang-ylang

  • Olej Ylang-Ylang ma działanie przeciwdepresyjne i psycho-emocjonalne na organizm ludzki;
  • dzięki wyraźnemu działaniu relaksacyjnemu i uspokajającemu zmniejsza stres i napięcie;
  • pomaga w bezsenności, lęku, zmęczeniu;
  • skuteczny w chorobach skóry, wysokim ciśnieniu krwi;
  • ma działanie antyseptyczne, normalizuje cykl menstruacyjny;
  • Ylang Ylang dla włosów
  • zapach olejku do masażu ylang-ylang tworzy spokojny nastrój, pobudza kreatywność i intuicję;
  • Olej roślinny Ylang-ylang ma działanie przeciwzapalne i przeciwdrgawkowe;
  • Właściwości adaptogenne są również nieodłączne w olejku z ylang-ylang. Jest to afrodyzjak, który wpływa na wzrost pożądania seksualnego. W Indonezji istnieje tradycja pokrywania łóżka nowożeńców płatkami tego kwiatu.

Jak korzystać z oleju ylang-ylang?

Należy pamiętać, że olej ylang-ylang ma bardzo bogaty aromat i może powodować zawroty głowy i bóle głowy, dlatego w początkowym okresie powinien być stosowany w małych dawkach.