Nawet tymczasowe pozbawienie korzyści cywilizacyjnych wygląda jak prawdziwy test, który jest tylko nagłym lub planowanym sezonowym wyłączaniem ciepłej wody. Ten problem jest całkowicie nieistotny, jeśli w mieszkaniu zainstalowany jest gaz przepływowy. podgrzewacz wody lub, jak to się nazywa, kocioł gazowy. Dziś urządzenia te są całkowicie bezpieczne i nie psują wnętrza pomieszczenia. Zasada działania gazowego podgrzewacza przepływowego polega na natychmiastowym podgrzewaniu wody pochodzącej z sieci wodociągowej. Wchodząc do wymiennika ciepła na zimno, woda odbiera ciepło wytwarzane przez spalanie gazu.

Metoda zapłonu gazowych podgrzewaczy wody

Gazowe podgrzewacze wody typu przepływowego można sklasyfikować zgodnie z układem zapłonowym. Przestarzałe modele z ręcznym zapłonem, znane wielu mieszkańcom standardowych mieszkań, nie są już dostępne na rynku. Nowoczesną ofertę stanowią kolumny z piezo-iskrą, zapłonem elektrycznym i rzadkim sposobem zapłonu z głową.

  1. W modelu piezoelektrycznym, po zainstalowaniu nagrzewnicy, przycisk jest wciśnięty, co powoduje iskrzenie elementu piezoelektrycznego. Iskra zapala zapalnik, który zawsze płonie. Następnie, po otwarciu kurka, kolumna włącza się automatycznie. Jest taki grzejnik na baterie.
  2. Gaz do użytku domowego chwilowe podgrzewacze wody z zapłonem elektrycznym dołączonym do iskry akumulatora. Są bardziej ekonomiczne, ponieważ wyłączenie kranu powoduje wyłączenie całego urządzenia, świeca zapłonnika nie pozostaje spalana, a zatem nie zużywa dodatkowego gazu.
  3. Metoda zapłonu przez głowę jest wykonywana przez turbinę napędzaną przez strumień wody. Tego rodzaju kolumny są rzadkie.

Moc gazowych podgrzewaczy wody

Przed wyborem przepływowego podgrzewacza wody gazowej ważne jest, aby ocenić tę właściwość jako użyteczną. Ten wskaźnik wskazuje na wydajność kolumny gazu. Na przykład:

  • urządzenie o niskiej mocy od 17 do 19 kW, podgrzewające wodę o temperaturze 25 ° C, poradzi sobie średnio z 11 litrami;
  • Przy średniej mocy wynoszącej od 22 do 24 kW, możliwe jest ogrzewanie do 25 ° C przez około 14 litrów;
  • przy wysokiej mocy 28-30kWt, możliwe będzie ogrzanie go do pożądanej temperatury 16-17 litrów.

Tak więc, wybierając przepływowy podgrzewacz wody gazowej do mieszkania, trzeba skupić się na potrzebach. Na przykład, jeśli często zdarza się, że gorąca woda jest potrzebna zarówno w kuchni, jak i łazience, należy zwrócić uwagę na mocniejsze kolumny. Trzeba też powiedzieć, że istnieją grzejniki o stałej i zmiennej mocy. Jeśli w pierwszym przypadku konieczne jest dostosowanie temperatury ogrzewania w zależności od ciśnienia, to ta druga osoba samodzielnie poradzi sobie z tym zadaniem.

Instalacja gazowego przepływowego podgrzewacza wody

Montaż gazowego podgrzewacza wody zgodnie z wymogami bezpieczeństwa powinien być przeprowadzany wyłącznie na podstawie licencji gazowe podgrzewacze wody typu przepływowego przez specjalistów. Bez względu na to, czy stara kolumna ma zostać zmieniona, czy nowa, niezależne działania zostaną ukarane grzywną. Pomieszczenie do instalacji przepływowego gazowego ogrzewacza musi mieć co najmniej 7,5 metra powierzchni i mieć co najmniej 2 metry wysokości. System zaopatrzenia w wodę o ciśnieniu co najmniej 0,1 atm i regulowanej rury gazowej są wymagane, jeśli nie chodzi o instalację gazowego podgrzewacza wody z butli w kraju. Używanie butli w mieszkaniach miejskich jest zabronione. Ponadto, pokój powinien mieć dobrą wentylację i komin. Jednak dzisiaj istnieją również gazowe podgrzewacze wody bez komina, które mają wystarczającą wentylację naturalną, ale mają niewielką moc i nie każda rodzina będzie w stanie zapewnić wystarczającą ilość ciepłej wody.