Niektóre zwykłe artykuły gospodarstwa domowego, które tak bardzo lubiły nasze babcie, doświadczają teraz drugiego porodu. W starych filmach często można spotkać różne rodzaje prawie zapomnianych lamp podłogowych. Te oryginalne i piękne oprawy oświetleniowe przyniosły domowy komfort i spokój, oświetlając ich pomieszczenie delikatnym światłem. Nowe trendy wpłynęły na projektowanie lamp podłogowych, które czasami bardzo różnią się od ich pierwszych braci. Porozmawiajmy trochę o tym, jak te urządzenia wyglądają i jak najlepiej je wykorzystać w naszych czasach.

Stół z lampą podłogową w nowoczesnym mieszkaniu

Główną funkcją tego przydatnego urządzenia jest przybliżanie ludziom światła. Poza tym projektanci z powodzeniem wykorzystują je do innych celów. Nasza lampa zewnętrzna może z powodzeniem podzielić pomieszczenie na kilka obszarów funkcjonalnych. W części pokoju, w której można wygodnie usiąść, zrelaksować się, poczytać gazetę lub pooglądać telewizję, można postawić lampę podłogową. A druga część salonu lub kuchni będzie służyć do innych celów. Ten praktyczny produkt na nożu może wizualnie zwiększyć wysokość pomieszczenia, rozszerzyć go, nadać pomieszczeniu trochę rygoru. Ponadto wygodna i stylowa lampa jest w stanie udekorować każde wnętrze. Teraz jest tak duży wybór lamp podłogowych w sklepach, które można wybrać dla każdego stylu, nie wspominając już o tym, że lampy podłogowe mogą być wykonane w warsztacie na zamówienie.

Zalety lampy podłogowej ze stołem

  1. Wielu z nas preferuje oprawy kinkiet ale mają wiele wad, które konsumenci muszą znosić. W ścianach instalatorzy muszą wykonać szereg otworów i przełączników elektrycznych. Lampa podłogowa potrzebuje tylko zwykłego gniazdka, aby zapewnić miękkie, przyjemne dla oka światło.
  2. Większość lamp podłogowych jest teraz wyposażona w wygodne urządzenia sterujące, dzięki którym każdy z nas może indywidualnie ustawić jasność oświetlenia, która jest najbardziej odpowiednia w danej chwili.
  3. Lampy stołowe wymagają stołów lub szafek, a lampa podłogowa ze stołem umieszczona jest bezpośrednio na podłodze i sama może służyć jako miejsce, w którym można umieścić telefon komórkowy, gazetę, tablet lub materiały do ​​pisania.
  4. Zainstalowany na stałym miejscu kinkietu nie da się łatwo i bez naprawy przenieść do innego wygodniejszego miejsca. Lampa podłogowa ze stołem ma mobilność, której inne urządzenia oświetleniowe nie mają. Gospodyni może z łatwością przenieść go do innego zakątka pokoju, nie angażując w ten proces osób postronnych.

Odmiany nowoczesnych lamp podłogowych

Wysokość tego urządzenia zwykle waha się w granicach 1-2,5 metra. Jeśli stare modele miały stały statyw, teraz większość nowych produktów ma regulację wysokości, można również nieznacznie zmienić nachylenie stelaża. Te lampy podłogowe, które są wyposażone w wygodne stoły, jak większość użytkowników. Nie musisz sięgać szafki nocne lub gdzieś położyć filiżankę kawy i odłożyć książkę na bok. Często można znaleźć fantastyczne modele oryginalnej formy, jakby przyszły do ​​nas z przyszłości.

Abażury przy stołach z lampami podłogowymi różnią się również formą i materiałem, z którego są wykonane. W dawnych czasach nie było wielkiego wyboru w tej sprawie. Klasyczna wersja została uznana za cieniowany materiał. Najtańsze modele są wykonane w całości ze zwykłego plastiku. Ale można również znaleźć lampy z abażurami wykonanymi z wytrzymałego szkła, papieru lub metalu.

Genialny jest zawsze ukryty w prostocie. Wynalazcy musieli połączyć stół z konwencjonalnym urządzeniem i natychmiast stali się popularni wśród konsumentów. Lampy podłogowe ze stołem mogą nie tylko zaoszczędzić miejsce, pozwalając pozbyć się stolika kawowego lub stolików nocnych, ale również wyglądają niezwykle atrakcyjnie. Luksusowe modele ze szkła z wzorem lub z naturalnego drewna są prawdopodobnie nadal drogie. Ale zwykłe produkty, średnia klasa cenowa, teraz, na szczęście, mogą sobie pozwolić na każdego z nas.

Lampy podłogowe ze stołem1Lampy podłogowe ze stołem2Lampy podłogowe ze stołem3
Lampy podłogowe ze stołem4Lampy podłogowe ze stołem5Lampy podłogowe ze stołem6
Lampy podłogowe ze stołem7Lampy podłogowe ze stołem8Lampy podłogowe ze stołem9