Wazon podłogowy pasuje do każdego wnętrza, niezależnie od stylu i mieszkańców, ale pech: dobry wazon na podłodze kosztuje szalone pieniądze, a delikatne materiały, z których jest wykonana, są niedopuszczalne w domu, jeśli masz zwierzę domowe lub małe dziecko. Jak zrobić niedrogie i nierozerwalne wazony podłogowe własnymi rękami, nasz warsztat fotograficzny powie Ci.

Jak zrobić wazon na świeżym powietrzu?

Zawsze trudno jest zrobić wazon, nie mówiąc już o otwartym, własnymi rękami od zera, jednak kilka godzin pracy pozwoli Ci zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy, a rezultat sprawi Ci przyjemność i sprawi, że będziesz z siebie dumny! A więc dziś robimy własnoręcznie wazę utkaną z gazety.

Wszystko czego potrzebujemy do tej klasy mistrzowskiej to tylko stos starych gazet, klej PVA, pokrywka z patelni i parę rąk.

 1. Zaczynamy tkać z tworzeniem wiązek arkuszy gazet, aby było to niezwykle proste: wystarczy rzucić arkusz gazety do tuby z jednego rogu do drugiego.
 2. Dno wazonu lepiej wyciąć z kartonu. Ta technika znacznie skróci Twój czas. Jeśli jednak nadal chcesz rozdawać dno ręcznie, powinieneś uformować cztery wiązki czterech wiązek i złożyć je na krzyż, na przemian, każdy z pakietów powinien być prowadzony w kółku, obracając każdy z czterech pakietów. Tak więc pierwsze trzy rzędy są tkane, a następnie kwartet dzieli się parami od rur i splata w ten sam sposób trzy kolejne rzędy. Po skończeniu mamy już 6 rzędów tkania i teraz nawijamy każdą z rurek osobno. I dostajemy to dno:
 3. Odwracamy się do tkania ścian wazonu: wyginamy wystające paczki i przekręcamy je paczką. W ten sposób tworzymy nogę wazonu, jego szerokość zależy całkowicie od twoich życzeń.
 4. Jak zrobić wazon podłogowy 1Jak zrobić wazon podłogowy 2Jak zrobić wazon podłogowy 3
 5. Teraz w trakcie znajduje się okładka, lub płyta, lub ogólnie coś podobnego do dysku i w obszarze szerszym niż dno wazonu. Wstawiamy osłonę między stojakami uprzęży, w miejscu, w którym odpowiednio rozwinie się noga wazonu, im niżej położymy pokrywę, tym szerszy będzie wasz wazon i odwrotnie.
 6. W tej samej technice nadal tkamy 10 kolejnych rzędów.
 7. Następnie, przy pomocy gumowej opaski lub własnymi rękami, zaczynamy stopniowo zbierać krawędzie statywów warkoczowych, to znaczy, przechodzimy do tkania wąskiej szyi wazonu.
 8. Jak zrobić wazon podłogowy 4Jak zrobić wazon podłogowy 5Jak zrobić wazon podłogowy 6
 9. Tkamy zwężającą się szyję, dopóki nie nadejdzie czas, dopóki nie trzeba warknąć dwóch wieszaków zamiast jednego.
 10. Ponownie sadzimy wiązki po bokach i splatamy granicę wazonu.
 11. Alternatywnie zginamy jeden stojak na inny.
 12. Jak zrobić wazon podłogowy 7Jak zrobić wazon podłogowy 8Jak zrobić wazon podłogowy 9
 13. Sięgając do piątej szafy, wróć do pierwszej i zegnij jej ogon pod piątą zębatką, a następnie napraw czwartą. Dalej, w ten sam sposób, zginamy drugi stojak na siódmym miejscu i pokrywamy szósty, trzeci pod ósmym itd.
 14. W oknach pojawiających się w każdym wiązaniu pomijamy jeden stojak, aż powstanie podobieństwo do plecionki.
 15. Pozostały resztki rur odcięliśmy, a nasz wazon był gotowy! Pokrywamy ją PVA lub lakierem bezbarwnym i, jeśli to pożądane, farbą.
 16. Jak zrobić wazon podłogowy 10Jak zrobić wazon podłogowy 11
  Jak zrobić wazon podłogowy 12Jak zrobić wazon na świeżym powietrzu 13

I tak nauczyliśmy się, jak zrobić wazon podłogowy z samej gazety. Jeśli chcesz, możesz zrobić wazon z gałązek, rattanu, gumowych rurek, tkanin i czegokolwiek innego przy użyciu tej samej techniki. Wazony, wykonane ręcznie, z różnych materiałów odpowiednich do każdego domu. Ten detal wnętrza można utkać za pomocą różnych technik, zmieniać jego rozmiar, rozszerzać i barwić w absolutnie dowolnych kolorach. Zakryte wazy PVA nie boją się wilgoci, dlatego łatwo je wytrzeć z kurzu, a nietłukące materiały, z których są wykonane, nie zaszkodzą ani Tobie, ani Twoim bliskim.