Jeden z najbardziej znanych atrakcje Azja Południowo-Wschodnia - pływający meczet w pobliżu miasta Terengganu ( Malezja ). Znajduje się w zatoce Kuala Ibay, w pobliżu miejsca, w którym rzeka o tej samej nazwie wpada do morza. Meczet jest zainstalowany na specjalnych pływających pontonach.

Trochę historii

Pływający meczet zbudowano na zamówienie ostatniego sułtana Terengganu, Mahmuda Al-Muktafi Billah Shah. Budowa rozpoczęła się w 1991 r. I została zakończona w 1995 r., A sułtan osobiście uczestniczył w procedurze dotyczącej uroczystego otwarcia meczetu. Oficjalna nazwa pływającego meczetu była na cześć zmarłej matki sułtana.

Вид сверхуМечеть в ночное время Wygląd

Główną cechą konstrukcji jest to, że meczet znajduje się na naturalnym zbiorniku wodnym - jezioro (stąd nazwa "pływający"). W rzeczywistości budynek oczywiście nie unosi się, ale stoi na specjalnych platformach.

Meczet zbudowany jest w mieszanym stylu: tendencje tkwiące w tradycyjnej architekturze mauretańskiej są wyraźnie widoczne, jednak nowoczesne motywy są widoczne również w jego wyglądzie. Budynek wykonany jest z marmuru; jest ozdobiony panelami mozaikowymi. Wykorzystuje się również ceramikę.

Ротонда

Powierzchnia pływającego meczetu w Terengganu (Malezja) wynosi 1372 metrów kwadratowych. m, może jednocześnie wynosić do 2 tysięcy osób. Sala modlitewna może pomieścić do tysiąca osób. Wysokość minaretu wynosi 30 m. Obok meczetu znajduje się parking na 400 samochodów. W meczecie znajduje się również sklep i mała biblioteka.

Интерьер мечети Jak zobaczyć pływający meczet?

Przedtem Kuala Terengganu z Kuala Lumpur możesz latać samolotem przez 55 minut lub jechać samochodem na E8 przez 4,5 godziny. Jeden z najpiękniejszych meczety w Malezji położony około 4 km od centrum Terengganu; Możesz dostać się do niego wzdłuż wybrzeża, przechodząc z pałacu sułtana w kierunku południowym około 8 km.

Врата, ведущие к мечети