Standardowy zestaw narzędzi, specjalna mieszanka i odrobina wysiłku - to jest potrzebne do wykończenia zewnętrznej części domu.

Mieszanki do wykańczania tynków elewacyjnych

Sztukateria fasady może mieć charakter naprawczy, czyli początkowy i dekoracyjny, czyli wykończeniowy. Pierwszy widok ukrywa skazy, wyrównuje powierzchnię. Drugi działa jak grzejnik i dodaje estetyczny akcent.

Wykończenie zewnętrznego tynku może mieć inną podstawę: mineralną, akrylową, silikatową, silikonową. Mieszanki mineralne składają się głównie z cementu i niewielkiej ilości dodatków chemicznych. Akryl ma dobre właściwości antybakteryjne i nie obawia się wahań temperatury. Zaprawa krzemianowa jest zalecana do stosowania na ściany z betonu komórkowego: aplikacja jest lekka i jednorodna, odpycha brud. Ściany tynkowane silikonowo są uważane za uniwersalne: odpychają wilgoć, brud, są trwałe, mają szeroką paletę.

Wykończenie fasady tynkowej: wykończenie dekoracyjne

Trwałość, wytrzymałość i estetyka - tak można scharakteryzować wykończenie mieszanki tynków. Przy odpowiednim podejściu, szwy, stawy i pęknięcia będą nieobecne.

Najprostszy jest uważany za tynk na bazie gipsu. Ekologiczne, ale nie najtrwalsze. Wykończenie teksturowane uzyskuje się za pomocą wypełniaczy w postaci włókien drzewnych, żwirów mineralnych, miki, kamyków. Opcja jest dość przystępna cenowo. Otrzymasz piękny wytłoczony wzór. W tynk strukturalny Jest droższy wypełniacz: minerały, kamień naturalny, miękisz kwarcowy. Drobne ziarna tworzą efekt mozaiki . Do fasady w stylu klasycznym z wykorzystaniem weneckiego wykończenia. Budynek będzie wyglądał pretensjonalnie i drogo. Taka przyjemność naprawdę cię drogo kosztuje. Nie jest to dziwne, ponieważ marmurowy okruch jest tutaj wypełniaczem.

Najpopularniejszym wykończeniem jest:

  • "Baranek" - przypomina loki wełny;
  • "Futro" ma ziarnistą teksturę;
  • "Deszcz" - paski i rowki uzyskuje się za pomocą kielni;
  • "Chrząszcz kora" jest podobny do powierzchni, zjedzony przez robaka.
Wykończenie tynku1Wykończenie tynku2Wykończenie tynku3
Wykończenie tynku4Wykończenie tynku5Wykończenie tynku6
Wykończenie tynku7Wykończenie tynku8Wykończenie tynku9