Rzadki mistrz się teraz uspokoi toaleta dla kotów w stary sposób, używając trocin, podartej gazety lub piasku. Jest więcej minusów takich wypełniaczy niż plusów. Kolejna rzecz - nowoczesne wypełniacze dla kotów, które różnią się w zależności od materiału, z którego są wykonane.

Wood Filler dla kotów

Ten wypełniacz do toalety dla kotów jest najbardziej przystępny ze względu na swoją cenę, a także całkowicie naturalny, ponieważ jest wykonany z trocin drzewnych, które są tłoczone za pomocą specjalnej technologii. Ten wypełniacz jest całkowicie bezpieczny dla zwierząt. Może być stosowany zarówno u dorosłych kotów, jak i kociąt, konieczne jest jedynie wybranie odpowiedniego granulatu. Wypełniacz do drewna idealnie pochłania wilgoć, ale nie zawsze radzi sobie z zapachem. Ponadto konieczna będzie jego częsta zmiana.

Wypełniacz dla kotów

Jest to prawdopodobnie najlepszy wypełniacz dla długowłosych kotów. Bryłowaty wypełniacz jest wykonany z minerałów i specjalnych rodzajów gliny. Gdy wilgoć dostaje się do takiego wypełniacza, jego granulki pęcznieją i sklejają się w kulce, którą można łatwo usunąć za pomocą łyżki, bez zmieniania całego wypełniacza w tacy. Jednak wielu hodowców kotów twierdzi, że taki wypełniacz jest uzasadniony tylko wtedy, gdy trzymasz jednego kota. Jeśli jest ich kilka, wtedy guziki w zasobniku pojawią się wystarczająco często, a ich usunięcie może stać się problematyczne. Ten zbrylony wypełniacz jest również nieodpowiedni dla kociąt ze względu na swoje właściwości, ponieważ mogą przypadkowo zjeść kilka peletek, a gdy znajdą się w ciele zwierzęcia i tam się spuchnie, takie peletki mogą doprowadzić do najbardziej katastrofalnych konsekwencji dla kociątka i jego właścicieli.

Wypełniacz zeolitowy

Wypełniacz ten składa się z minerałów pochodzenia wulkanicznego, zwanych zeolitami. Te minerały mają tendencję do równomiernego wchłaniania cieczy i zapachów. Ten wypełniacz nie wymaga zbyt częstej wymiany. Dla jednego kota wystarczy zaktualizować jego warstwę około raz w tygodniu.

Żel krzemionkowy

Wypełniacz dla kotów1

Najnowocześniejszy z aktualnie opracowywanych typów żwirek dla kotów. Ten chłonny wypełniacz dla kotów doskonale zamyka całą wilgoć i nieprzyjemny zapach w środku. Jest dobry dla właścicieli, którzy zawierają więcej niż jednego kota, ponieważ jest on spożywany bardzo oszczędnie i wymaga wymiany co dwa do trzech tygodni. Wykonany jest z materiałów syntetycznych i jest przezroczystym, małym chłonnym kryształem. Warto zauważyć, że wiele kotów nie wykazuje chęci pójścia do toalety z podobnym wypełniaczem. Powodem tego mogą być nierówne krawędzie kryształów, a także szelest, który powodują, gdy koty chodzą po nich. Ponadto jest najdroższym rodzajem wypełniacza dla kotów taca .