Aby móc łatwo przebywać w tym samym mieszkaniu ze zwierzęciem, bardzo ważnym punktem jest wybór wysokiej jakości żwirek dla kota. toalety co pozwoli zwierzęciu wygodnie korzystać z latryny, szybko wchłonie wilgoć, będzie dla niej bezpieczne i absorbuje nieprzyjemny zapach dla ludzi.

Aby zrozumieć różnorodność rodzajów żwirek, spróbuj zapoznać się z niektórymi z nich.

Ocena wypełniacza

Po przestudiowaniu oceny materiałów na śmieci kotów można stwierdzić, że najlepsze recenzje są oparte na naturalnych materiałach. Ważne jest, aby wybrać dla swojego zwierzęcia wypełniacz, wygodne dla jego rasy i indywidualnych cech. Należy kierować się długością włosów kota (dla długowłosych - lepiej używać dużych granulek), jeśli zwierzę ma wrażliwą skórę na nogach, lepiej jest użyć kompozycji z małymi granulkami.

Również przy wyborze wypełniacza należy wziąć pod uwagę liczbę zwierząt mieszkających w domu - jeśli jest ich kilka, należy zwrócić szczególną uwagę na zwiększoną absorpcję zawartości toalety.

Najpopularniejszymi wypełniaczami są "Katsan", "Fresh Step", w ich składzie znajdują się dodatki mineralne. Niemieckie wypełniacze wykonane przez Cat`s Best i American produkowane przez Clorox mają również dobre cechy.

Rodzaje zaróbek

Lumpy żwirek - jeden z najpopularniejszych, lubił zwierzęta domowe, łatwo wchłania zapach, można go spłukać w błoto. Ten wypełniacz jest przyjazny dla środowiska, nie powoduje alergie , jest najbezpieczniejszy dla zdrowia zarówno zwierzęcia, jak i właściciela, łatwo się zgniata, co pozwala zbierać bryły łopatą i wrzucać je do toalety.

Kukurydza na ściółkę dla kota jest również bezpieczna i naturalna - ma właściwości podobne do wypełniacza do drewna, ale pochłania gorzej i pachnie nieco niecodziennie. Wypełniacz do kukurydzy nie jest zbyt powszechny w sprzedaży, chociaż niektórzy właściciele go preferują.

Najlepszym wypełniaczem do żwirku dla kota ostatniej generacji jest żel - wymaga wymiany raz w miesiącu, ma najlepsze właściwości, które pochłaniają zapachy i pochłaniają wilgoć. Niedogodność tę można przypisać głośnemu dźwiękowi przypominającemu chrupnięcie, podczas użytkowania, bojącemu się zwierzęcia i powodującemu niedogodności dla właścicieli, szczególnie nieprzyjemny dźwięk w nocy. Niedogodności powodują również, że nie można wrzucić go do toalety. Taki wypełniacz nadaje się do toalety używanej przez kilka zwierząt, ale lepiej nie używać go dla kociąt.

Odpady papierowe wykorzystywane do produkcji żwiru dla kotów są powszechne, chociaż nie mają najlepszych właściwości. Właściwości absorpcyjne papierowych wypełniaczy są niskie - po tym, jak zwierzę skorzystało z toalety, wypełniacz powinien zostać natychmiast zmieniony. Cena takiego wypełniacza odpowiada jakości, jest niska.

Kuweta1

Bentonitowy miot dla kotów ma wysokie właściwości chłonne, wadą jest to, że nie blokują zapachów, a także często są to smaki, które mogą nie lubić kota i przerażać ją. Drobny pył i grudki, które tworzą się, gdy są stosowane, mają również zastosowanie do wad tego typu wypełniacza.

Każdy wypełniacz ma swoich fanów i przeciwników, więc zanim wybierzesz każdy rodzaj toalety, powinieneś wypróbować inny wygląd i materiały i wybrać ten, który najbardziej Ci się spodoba.