Bez względu na to, jak bardzo kochamy nasze zwierzęta, czasami musimy uciekać się do ograniczenia ich wolności. Chodzi o użycie smyczy i kagańca. Kufa jest noszona, aby zmniejszyć zagrożenie ze strony psa dla innych. Niestety, nie wiemy dokładnie, co myślą nasze zwierzęta. Ponadto istnieje prawo dotyczące kagańców dla psów w miejscach publicznych.

Jak wybrać pysk?

Każdy pies jest indywidualny. Oprócz cech charakterystycznych rasy wyróżnia ich temperament i charakter. Dlatego kaganiec dla czworonożnego przyjaciela powinien być właściwie wybrany i odpowiadać osobliwościom psa. Na przykład kufa dla psa pasterskiego będzie miała wydłużony kształt, powtarzając zarysy głowy, a kufa buldoga będzie kwadratowa. Jak wybrać pysk, możesz dowiedzieć się, czytając ten artykuł.

Kufle dla psów są podzielone na siateczkowe i głuche. Osoby głuche absolutnie wykluczają możliwość bycia ugryzionym. Nie zaleca się jednak ich noszenia w ekstremalnych temperaturach, ponieważ zapobiegają one chłodzeniu ciała przez jamę ustną. Kagańce głuchych noszone są na złych psach lub w zatłoczonych miejscach.

W zależności od rodzaju materiału, kagańce są skórzane lub syntetyczne, plastikowe, metalowe.

Skórzane kagańce są uniwersalną opcją. Kufa taka nie wywoła alergii, nie przetrze twarzy, nie zamarznie na mrozie, aw upale nie przegrzeje jak metal. Ponadto skórzana kufa jest dość lekka.

Kaganiec metalowy wszystkich rodzajów zapewnia najlepszą wymianę powietrza, a stopień ochrony nie jest zmniejszany. W takim pysku pies może nawet pić. Minusem jest to, że w zimnie lub w ogniu ten rodzaj pyska może powodować niedogodności dla psa. Aby tego uniknąć, musi mieć specjalną podszewkę, aby metalowe części nie stykały się z pyskiem psa. Nie zaleca się noszenia takiego pyska podczas treningu w celu ochrony, pies może zranić twarz metalowymi prętami.

Plastikowe kagańce są używane przez krótki czas podczas procedur higienicznych (przycinanie pazurów, kąpiel) lub przebywanie u weterynarza. Są lekkie, niedrogie, pies oddycha swobodnie i łatwo w nich. Plastik jest łatwy do czyszczenia i szybko schnie.

Jest jeszcze jeden rodzaj kagańców - ten kaganiec treningowy, składający się ze skórzanych i stalowych płyt. Ta konstrukcja chroni twarz psa przed wstrząsem podczas ćwiczeń.

Kufa zrób to sam

Jeśli jesteś właścicielem małego ozdobnego psa, ale ściśle przestrzegasz wszystkich praw i dbasz o bezpieczeństwo innych, będziesz również potrzebować pyska. W przypadku takich psów w sklepach bardzo trudno jest znaleźć odpowiedni strój na małej niestandardowej kufie. Dlatego ludzie zaangażowali się w tworzenie takich kagańców własnymi rękami.

Aby to zrobić, spójrz na pożądany projekt lufy w sklepie i zrób wzór, biorąc rozmiar psa. Kup trwałą tkaninę z naturalnego materiału. Najpierw uszyć poszczególne paski, a następnie połączyć je zgodnie ze wzorem. Przyszyć paski do mocowania lufy do głowy zwierzęcia. jak wybrać pysk

Jak nauczyć psa pysk?

Jeśli twój pies po raz pierwszy zobaczył kaganiec, najważniejsze jest to, że nie od razu postrzega to negatywnie. Dlatego zmuszenie zwierzęcia nie jest konieczne. Połóż kawałek uczty w pysku, niech pies spróbuje go zdobyć. Z pozytywnym wynikiem - pochwała. Powtarzaj ćwiczenie 4-5 razy dziennie w ciągu tygodnia. Następnie możesz przymocować pysk na swojej głowie. Nigdy nie zdejmuj go, dopóki pies się nie uspokoi. Najpierw załóż kaganiec na krótki czas, a następnie wydłuż czas, aż pies stanie się w pełni uzależniony od noszenia kufy.