W wigilię uroczystych wydarzeń każda kobieta ostrożnie wymyśla swój wizerunek na najdrobniejsze szczegóły. Na szczególną uwagę zasługuje uroczysty makijaż, ponieważ warto podkreślić wszystkie zalety i skorygować wady twarzy. Ponadto makijaż należy dobierać zgodnie z sukienką, włosami i akcesoriami.

Jak zrobić świąteczny makijaż w domu?

Jeśli wolisz malować siebie i nie chcesz korzystać z usług artysty makijażu, pamiętaj o następujących zasadach:

  1. Kup kosmetyki, które pasują do Twojego koloru.
  2. Kup odcienie różnych kolorów w kilku odcieniach.
  3. Oprócz struktury tonalnej użyj proszku.
  4. Upewnij się, że wykonałeś jeden lub więcej makijaży do makijażu, aby wybrać najlepszą opcję.

Świąteczny makijaż dla brązowych oczu

Posiadacze ciemnych oczu pasują niemal do całego zakresu kolorów. Ale prawdziwym hitem było oczywiście Smokey Ice .

Konieczne jest podkreślenie obficie górnej i dolnej powieki ciemnymi cieniami, a następnie zacienienie ich gęstą szczotką (bez wyraźnych linii). Aby otworzyć widok, zastosowano technikę gradientu - czerń stopniowo zmienia się w szary, a następnie w każdy jasny matowy kolor (pod brwiami). Wykonując figi, nie zapomnij o pomalowaniu rzęs i brwi. Kolor szminki nie powinien być zbyt jasny, lepiej jest użyć półprzezroczystego błyszczyka.

Dla miłośników ekstrawaganckiego stylu możesz wykonać przemyślany makijaż za pomocą jasnych i kontrastujących cieni.

Świąteczny makijaż dla zielonych oczu

Opisany kolor tęczówki jest inny - od bladego bagna po jasny szmaragd. Jest taki rodzaj makijażu, który jest równie dobrze dopasowany do zielonych oczu.

Makijaż wschodni wykonywany jest przy użyciu jasnych, starannie wyrysowanych linii. Najpierw musisz przynieść górną i dolną powiekę. Wewnętrzny róg oka powinien być lekko opuszczony, a zewnętrzny powinien być podniesiony do skroni, tworząc efekt przypominający migdał lub przypominający kota. Następnie, po zrzucie wieku mobilnego, należy narysować grubą ciemną linię i odcień. Strefę pod brwiami zaleca się traktować delikatnymi matowymi lub migoczącymi cieniami. Szczególną uwagę należy zwrócić na rzęsy, ważne jest, aby były grube i długie, szczególnie na zewnętrznej krawędzi oczu. W przypadku ust, styliści powinni wybrać naga szminka lub błyszczeć.

Świąteczny makijaż dla szarych i niebieskich oczu

Dzięki takim oczom chłodne i metaliczne odcienie wyglądają wspaniale. Można podkreślić kolor tęczówki i pogłębić ją za pomocą makijażu w jasnych odcieniach turkusu i lazuru. Najpierw musisz narysować staranną strzałkę wzdłuż linii wzrostu rzęs w górnej powiece. Aby przetworzyć zewnętrzny kącik oka z ciemnym odcieniem niebieskich cieni, aby przyciemnić, a następnie utworzyć przejście gradientowe do wewnętrznego rogu, stosując coraz więcej tonów świetlnych. Doprowadzić dolny powieki lazurowy lub turkusowy ołówek, lekko odcień. Rzęsy tworzą bogaty czarny atrament. Pomadka w kolorze blado różowym i jasnym szkarłatnym odcieniu doskonale komponuje się z makijażem.

jak zrobić wakacyjny makijaż 1jak zrobić wakacyjny makijaż 2jak zrobić świąteczny makijaż 3
jak zrobić wakacyjny makijaż 4jak zrobić wakacyjny makijaż 5jak zrobić świąteczny makijaż 6
jak zrobić wakacyjny makijaż 7jak zrobić świąteczny makijaż 8jak zrobić świąteczny makijaż 9