W dzisiejszych czasach coraz trudniej spotkać osobę, która nie zdziwiłaby się problemem utraty wagi. Spośród wielu środków do aktywnej walki z nadwagą dietetycy odróżniają kozieradkę od utraty wagi. Dzięki tej roślinie możesz nie tylko stracić te dodatkowe kilogramy, ale także wzmocnić ciało jako całość.

Kozieradka - użyteczne właściwości dla kobiet do odchudzania

Helba, Szambala, Chaman, Kozieradka - jest to również nazywane kozieradka, która jest rośliną z rodziny motylkowatych. Według danych historycznych produkt ten był używany przez ludzkość od wielu stuleci. Smak nasion tej rośliny przypomina seler. To prawda, że ​​niektórzy ludzie zauważają, że jego smak kojarzy się ze spalonym cukrem, a nawet z syropem klonowym.

Kilka wieków temu kozieradka słynęła z dobroczynnych właściwości, dzięki którym kobiety mogły pozbyć się wielu chorób. A jeśli opierasz się na danych historycznych, to korzystając z tej rośliny, możesz odzyskać siły po porodzie, poprawić laktację i ustabilizować cykl miesiączkowy. Kozieradka była również używana do odchudzania, ponieważ jej nasiona pomagały oczyścić organizm z nagromadzonych szkodliwych substancji.

kozieradka dla utraty wagi1

Helba do utraty wagi ma wiele zalet:

 • poprawa układu sercowo-naczyniowego;
 • przyspieszona eliminacja toksycznych substancji i żużli;
 • normalizacja ciśnienia krwi;
 • stymulacja naturalnej produkcji insuliny;
 • stymulacja perystaltyki;
 • ochrona błony śluzowej narządów trawiennych przed mechanicznymi i chemicznymi czynnikami drażniącymi;
 • w połączeniu z cytryną i miodem, kozieradka pomaga wzmocnić układ odpornościowy;
 • przywraca tło hormonalne;
 • uwalnia od PMS;
 • pomaga zminimalizować pojawienie się objawów menopauzy;
 • ulga w bólu podczas porodu.

Nawet nasiona tego zioła są aktywnie wykorzystywane w kosmetologii. Na podstawie tego składnika, różne maski do wzmocnienia włosów , w celu wyeliminowania łupieżu, w celu poprawy ich wzrostu. Sproszkowana roślina jest używana podczas przygotowywania jedzenia. Na półkach supermarketów można znaleźć ogromną ilość serów i produktów mięsnych, w tym czaman.

Kozieradka - aplikacja do odchudzania

Ze względu na pozytywny wpływ na pracę przewodu pokarmowego wielu dietetyków zaleca stosowanie kozieradki jako środka, dzięki któremu można wzmocnić proces zdrowej utraty tkanki tłuszczowej. Biorąc pod uwagę, jak używać kozieradki do utraty wagi, aby osiągnąć szybki efekt, wystarczy zaparzyć herbatę i używać jej podczas diety. Dzięki temu organizm będzie aktywnie walczył z nagromadzonymi żużlami i toksynami, które zapobiegają uwalnianiu komórek ciała z nadmiaru tłuszczy.

kozieradka do utraty wagi2

Kozieradka pomaga poradzić sobie z pojawieniem się nadwagi - z cellulitem. Na podstawie tej rośliny wykonaj wszystkie okłady, które pozwolą ci poradzić sobie z "pomarańczową skórką" w domu, bez uciekania się do kosztownych procedur. Tak, i nie wszystkie nadają się do mielenia, szorowania i innych środków kosmetologicznych, przez które zmagają się z cellulitem.

Nasiona kozieradki do odchudzania

Istnieje wiele różnych przepisów na stosowanie nasion kozieradki (drugie imię to Helba), ale najczęściej nasiona Helba są używane do odchudzania według następującego przepisu:

Składniki:

 • jedna łyżka stołowa nasion;
 • Napar stewii (przygotowanie: zalać szklanką wrzątku na stole 20 g ziół i pozostawić na pół godziny);
 • 200 ml stromego var.

Przygotowanie:

 1. Łyżkę surowca wlewa się ze szklanką wrzącej wody.
 2. Po zaparzeniu nasion (trwa to co najmniej 10 godzin) uzyskany wywar miesza się ze stewią w proporcji trzech części szambali i jednej części stewii.
 3. Napój ten jest pity natychmiast po przygotowaniu, po czym niepożądane jest jedzenie i picie herbaty, kawy itp. Przez następne trzy godziny.

Jak wziąć proszek kozieradki do utraty wagi?

Kozieradka, jako środek do utraty wagi, przyjmuje również postać proszku. Możliwe jest szybkie mielenie nasion za pomocą prymitywnego młynka do kawy. Aby więc pozbyć się nadwagi, podczas posiłku należy spożywać pół łyżeczki przyprawy "helba". Kolejne zastosowanie zmiażdżonego kozieradki jako przyprawy do różnych potraw.

Kozieradka - herbata odchudzająca

kozieradka dla utraty wagi3

Udowodniono klinicznie, że herbata na bazie Helby pomaga aktywować proces utraty wagi. Ale aby taki napój naprawdę mógł poradzić sobie z dodatkowymi kilogramami, musisz wiedzieć jak zaparzyć kozieradkę na odchudzanie. W rzeczywistości przepis na to, że jest oparty na tłustym napoju, jest bardzo prosty:

Składniki:

 • 3 łyżeczki. nasiona kozieradki;
 • 1000 ml wrzącej wody.

Gotowanie:

 1. Nasiona są lekko palone, a ich pole jest wypełnione wrzątkiem.
 2. Gotowane na parze nasiona muszą być trzymane na łaźni parowej przez 15 minut.
 3. Taką herbatę przyjmuje się trzy razy dziennie w 100 ml.

Kozieradka - przeciwwskazania

Pomimo ogromnej liczby pozytywnych właściwości kozieradki, ma również przeciwwskazania:

 • Recepcja jest surowo zabroniona w przypadku cukrzycy i podczas ciąży;
 • w obecności chorób związanych z krwawieniem, z naruszeniem równowagi hormonalnej nie zaleca się przyjmowania kozieradki do utraty wagi.