Męskie hormony u mężczyzn syntetyzuje się w korze nadnerczy i jądrach. Hormony te pełnią wiele ważnych funkcji dla organizmu. Dlatego każdy brak równowagi i częstość występowania jakiegokolwiek hormonu prowadzi do rozwoju objawów patologicznych.

Funkcje żeńskich hormonów płciowych u mężczyzn

Hormony żeńskie i męskie są ze sobą ściśle powiązane. Podstawowym tego przykładem jest to, że większość estrogenów powstaje z męskich cząsteczek hormonalnych. testosteron .

Znaczący wpływ żeńskich hormonów na mężczyzn tłumaczy się obecnością następujących efektów biologicznych:

  • utrzymywanie wymaganego poziomu cholesterolu;
  • regulacja układu nerwowego;
  • utrzymywanie pociąg seksualny ;
  • bierze udział w procesach metabolicznych;
  • poprawia wymianę tlenu na poziomie komórkowym.

Nadmiar kobiecych hormonów u mężczyzn

Nadmiar żeńskich hormonów u mężczyzn charakteryzuje się wyczerpaniem włosów. W tym zmniejszenie "roślinności" na twarzy, w okolicy pachwiny. Ponieważ hormony żeńskie są zaangażowane w regulację funkcjonowania układu nerwowego, warto zauważyć, że nadmiar tych hormonów u mężczyzn ma zaburzenia depresyjne, częste zmiany nastroju i niepokój. Jeśli u mężczyzn występuje wiele żeńskich hormonów, może to prowadzić do otyłości. W tym samym czasie tłuszcz w ciele tworzy otyłość u kobiet. Oznacza to, że gromadzą się głównie w talii, w brzuchu, klatce piersiowej, udach.

Często, jeśli mężczyzna przyjmuje kobiece hormony, wtedy nie tylko wszystkie z powyższych objawów występują, ale także zaburzenie sekrecji męskich hormonów płciowych jest zaburzone. A to prowadzi do zmniejszenia funkcji narządów układu rozrodczego. Dlatego z przewagą żeńskich hormonów u mężczyzn obserwuje się zmniejszenie pożądania seksualnego.

Wiadomo, że podwyższone hormony żeńskie u mężczyzn są charakterystyczne dla wieku 45 lat. W tym okresie następuje spadek produkcji testosteronu. Właśnie z taką hormonalną restrukturyzacją w tym okresie wzrasta częstość chorób układu sercowo-naczyniowego, osłabienie układu odpornościowego i powiększenie gruczołów sutkowych (tzw. Ginekomastia wieku).