Kobiece genitalia Wszyscy wiedzą, że główną funkcją, jaką natura obdarowała kobietę, jest przedłużenie rasy, a mianowicie niosąc i niosąc dzieci. Dlatego tak ważne jest przez całe życie, od dzieciństwa, dbanie o zdrowie układu rozrodczego, składające się z zewnętrznych i wewnętrznych żeńskich narządów płciowych.

Zewnętrzne żeńskie narządy płciowe

Jak już wspomniano, struktura żeńskiego narządu płciowego jest podzielona na wewnętrzne i zewnętrzne. Każda kobieta powinna mieć pełną informację o funkcjonowaniu każdego z narządów, ponieważ tylko ich dobrze skoordynowana praca da poczucie pewności siebie.

Głównym zewnętrznym narządem płciowym jest łechtaczka, która u większości kobiet jest odpowiedzialna za orgazm. Może być mały i niepozorny lub raczej duży i to wszystko jest normą. Chociaż nie należą do rzadkości sytuacje, gdy kobiety zwracają się do lekarza z prośbą, aby rozwiązać ich problem - do tego stopnia, że ​​jest świetny.

W przypadku hormonalnych zaburzeń hormonalnych w okresie dojrzewania, głowa i nogi łechtaczki mogą rosnąć niestandardowy rozmiar a dostarczanie jej właścicielowi nie jest przyjemnością, ale poczuciem niezręczności, wstydu, a nawet bolesnych wrażeń. W takim przypadku pomocna będzie tylko chirurgia plastyczna.

W uzupełnieniu do łechtaczki, pochwy na zewnątrz pokryte warg sromowych Majora, które znajdują się wewnątrz małe. Czasami małe mogą działać na dużych, a to jest cechą indywidualną tej kobiety. Jeśli rozmiar nie przekracza 1 cm, to jest to norma, ale duże liczby wskazują na złą strukturę zewnętrznych narządów płciowych.

Również na zewnątrz znajduje się wejście do waginy, u młodych dziewcząt jest ona zamknięta przy użyciu błony dziewiczej, która jest napięta po pierwszym stosunku płciowym.

Wewnętrzne żeńskie narządy płciowe

Anatomia żeńskich narządów płciowych wewnętrznych jest znacznie szerszy, bo tutaj to wszystkie rzeczy, bez których niemożliwe jest prokreacji.

Pochwa zaczyna się od zewnętrznego wejścia i jest wydrążoną rurką o długości około 12 centymetrów, która u nieszczepionych kobiet ma reliefową strukturę, a u kobiet, które urodziły, jest gładsza.

Wszyscy wiedzą, jak wyglądają zewnętrzne żeńskie genitalia, ale niewielu wie o tych wewnętrznych. Dotyczy to zwłaszcza szyjki macicy, która jest czymś niezrozumiałym i mało znanym. W rzeczywistości wszystko jest proste - znajduje się w najwyższym punkcie pochwy i oddziela jamę macicy od niej.

Normalnie otwór szyjki macicy jest zamknięty i otwiera się tylko na okres menstruacji. Podczas porodu, ze względu na ogromną liczbę znajdujących się tutaj receptorów, kobieta doświadcza bólu, gdy szyjka macicy otwiera się, by tęsknić za dzieckiem.

Głównymi narządami wewnętrznymi żeńskiego układu rozrodczego jest macica. Ma niewielki rozmiar i wagę - podobnie jak mandarynka. Każdego miesiąca wewnętrzna warstwa (endometrium) rośnie w oczekiwaniu na wszczepienie komórki jajowej, a jeśli ciąża nie występuje, warstwa zostaje odrzucona - to znaczy krwawienie miesiączkowe.

Po bokach macicy znajdują się dwie jajowody kończące się jajnikami, w których jajeczka dojrzewają każdego miesiąca. Podchodzi do macicy przez rurkę i po drodze spotyka plemnik zapłodnione.

Z powodu różnych niekorzystnych czynników, pojawiają się stany zapalne narządów płciowych żeńskich, które mogą być zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Anatomia żeńskich narządów płciowych Bardzo trudno jest podejrzewać, że przebieg choroby przebiega bezobjawowo. Ale najczęściej proces zapalny jest dość jasny i intensywny - z bólem, wydzieliną, gorączką.

Leczenie każdego zapalenia jest procesem obligatoryjnym, ponieważ zaniedbana choroba bardzo szybko prowadzi do miejscowego stanu zapalnego, a często - do niepłodność Dlatego też, zauważając znaki ostrzegawcze, każda kobieta dbająca o swoje zdrowie reprodukcyjne powinna skontaktować się z wykwalifikowanym ginekologiem. A do szybkiego wykrycia ewentualnych chorób należy co najmniej raz w roku odwiedzić lekarza w celach profilaktycznych.