Jak zachować młodość jak najdłużej, dziewczynki zaczynają myśleć już za 23-25 ​​lat. Jednocześnie często już można zauważyć ślady pierwszych zmarszczek na twarzy, co powoduje, że kobiety podejmują wszelkie możliwe działania w celu ich wyeliminowania Z reguły pierwsze zmarszczki zaczynają pojawiać się wokół oczu i kącików warg. Jeśli się uśmiechniesz, zauważysz, że właśnie w tych miejscach fałduje się forma. A gdy skóra traci swoją elastyczność w czasie, fałdy te przestają być wygładzane. Ponadto, w młodym wieku często pojawiają się poziome zmarszczki na czole (ze względu na zwyczaj wywoływania uniesienia brwi), a także zmarszczki między oczami (z powodu marszczenia brwi, często poruszają się brwi).

Należy również zastanowić się, dlaczego kobiety teraz zmarszczki zaczęły pojawiać się dużo wcześniej niż 50 lat temu. Współcześni kosmetolodzy doszli do wniosku, że przedwczesne starzenie się skóry spowodowane jest wpływem dwóch grup czynników. Pierwsza grupa to czynniki zewnętrzne. Należą do nich zła ekologia (szczególnie po wypadku w elektrowni jądrowej w Czarnobylu), przyspieszenie rytmu życia, a co za tym idzie, krótszy czas odpoczynku, używanie niespełniających standardów kosmetyków i tak dalej. Druga grupa - czynniki wewnętrzne, a mianowicie, złe odżywianie (konserwanty, barwniki), brak naturalnych witamin (w końcu nawet kupując świeże warzywa i owoce, nigdy nie wiesz, na czym one są uprawiane).

Jednym ze sposobów na wyeliminowanie tej nieprzyjemnej wady jest masaż twarzy ze zmarszczek na twarzy. Najbardziej skuteczny i skuteczny jest profesjonalny masaż, który odbywa się w salonach kosmetycznych. Oprócz właściwego podejścia i umiejętnych rąk, korzyści z takiego masażu obejmują użycie profesjonalnych kosmetyków, a być może nawet specjalnych narzędzi. Ale ma też znaczną wadę - nie każdy nasz rodak może sobie pozwolić na wizytę w salonie, ale na dobry wynik będzie musiał odwiedzić więcej niż raz, a nie dwa, ale jeździć tam regularnie.

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na profesjonalny masaż twarzy przeciw zmarszczkom mimicznym, powiemy ci, jak zrobić to samemu.

Masaż ze zmarszczek wokół oczu

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i wrażliwa. Wykonaj masaż w tym obszarze musi być wyjątkowo dokładny. Podstawowe zasady wykonywania masażu ze zmarszczek pod oczami iw kącikach oczu:

  1. Wszystkie ruchy powinny być lekkie, bez wysiłku, nie można rozciągać i przesuwać skóry wokół oczu. W przeciwnym razie liczba zmarszczek nie zmniejszy się, ale zwiększy.
  2. Ruch nad górną powieką jest od nosa do zewnętrznego kącika oka, a od dołu - wręcz przeciwnie, od zewnętrznego kąta do mostka nosa.

Rozpoczęcie masażu należy umyć makijaż z oczu i zdjąć soczewki kontaktowe (jeśli występują). Następnie nałóż krem ​​na okolice oczu. Krem nakłada się małymi porcjami na oko. Smużenie nie jest konieczne, będzie rozmazać podczas masażu. Sam masaż zmarszczek ma charakter punktowy. Oznacza to, że nie wybijamy skóry, nie poruszamy jej, ale z lekkimi dotknięciami, jak gdybyśmy nakładali kropki na powieki. Najlepszym narzędziem do tego jest palec serdeczny.

Techniki masażu: stukanie i głaskanie. Zaczynamy od uderzenia palcem serdecznym, wzdłuż pewnej trajektorii dla górnej i dolnej powieki. Kontynuuj jazdę przez około 1-2 minuty. Następnie przejdź do stukając kilkoma palcami. Użyj palców wskazujących, środkowych i pierścieniowych. Teraz chaotycznie powalamy skórę wokół oczu. W tym samym czasie oczy są zamknięte na masaż i ruchomą powiekę. Ten ruch trwa około 2 minut. Kończymy nasz masaż lekkimi pociągnięciami wzdłuż określonych trajektorii. Są one wytwarzane przez nienazwany palec przez 1-2 minuty. Tak więc masaż zajmuje tylko 5 minut dziennie. Nie myśl, że to nie wystarczy. Wystarczy 5 minut, aby pomasować zmarszczki wokół oczu. Pamiętaj, że lepiej robić codziennie przez 5 minut niż co trzy dni, ale 15 razy w każdym.

Masować zmarszczki nosowo-wargowe

Носогубные морщины массаж

Najpierw powinieneś się uśmiechnąć. Widzisz fałdę biegnącą od kącików warg do nosa? Teraz połóż palce wskazujące na rogach warg, a lekkimi ruchami obracajmy się wzdłuż tej linii do nosa. Powtórz 3-5 razy. Stopniowo musisz zwiększyć liczbę ćwiczeń do 10 na dzień.

Masaż przeciwzmarszczkowy na czole

Zmarszczysz brwi, zwróć uwagę na miejsce, w którym masz zagniecenia. Zwróć uwagę na to, gdzie podczas zaskoczenia masz poziome fałdy na czole. I wykonaj masaż na tych liniach. Lepiej jest stosować balsam, można i olejki eteryczne. Podczas masażu poruszamy się od nosa do skroni. Wszystkie ruchy są lekkie, bez wysiłku, lekko obracają się.