Fascynujące kobiece spojrzenie fascynuje mężczyzn, więc zwijanie rzęs jest tak popularne wśród płci pięknej. Dzięki najnowszej technologii można osiągnąć tak czarujący wizerunek. Profesjonalnie procedura ta będzie wykonywana w salonie kosmetycznym, jednak w razie potrzeby można to zrobić w domu.

Czy jest to szkodliwe dla zwijania rzęs?

Jeśli procedura jest przeprowadzana pod nadzorem doświadczonego kapitana, ryzyko, że będzie ona miała negatywne konsekwencje, jest minimalne. Biochemiczne a manipulowanie przy użyciu chemikaliów jest bezpieczne. Problem może powstać tylko w przypadku reakcji alergicznej na jeden ze składników zużytego produktu kosmetycznego. Ponadto jest szkodliwe, jeśli rzęsy są codziennie zwinięte za pomocą szczypcy termicznej. Z tego powodu włosy staną się kruche.

Curling rzęsy w kabinie

завивка ресниц в салоне

Mistrzowie, którzy tu pracują, są profesjonalistami w swojej dziedzinie. Docenią stan rzęs i, po uważnym wysłuchaniu życzeń kobiety, doradzą jej optymalną wersję. Ponadto kapitan przy wyborze metody weźmie pod uwagę jego przeciwwskazania. Aby zwinąć rzęsy w salonie, możesz użyć jednej z następujących metod:

Permalink z rzęsami

Ta metoda jest bardzo popularna, ponieważ daje trwały efekt. Efekt utrzymuje się do 30 dni, a w razie potrzeby zabieg można powtórzyć po 2-3 miesiącach. Do wykonania takiej "operacji" potrzebny jest specjalny zestaw do kręcenia rzęs. Procedura jest następująca:

 1. Włosy są odkażane i nawijane na specjalnych wałkach (na zewnątrz przypominają lokówki).
 2. Ten sam lok pod rzęs odbywa się za pomocą specjalnego żelu.
 3. Po 25 minutach lek ten jest neutralizowany, a następnie wynik jest ustalany specjalną kompozycją.

Biochemiczne zwijanie rzęs

Ta metoda jest uważana za bardziej oszczędną. Jest zalecany do stosowania przez osoby z reakcją alergiczną na substancję chemiczną. Rzeźbienie rzęs daje niesamowity rezultat. Aby cieszyć się efektem fali przez długi czas, pierwszego dnia, musisz pamiętać o tych ograniczeniach:

 • Nie farbować rzęs za pomocą tuszu do rzęs;
 • Unikać kontaktu z wysoką temperaturą i parą;
 • nie myj oczu.

Jak zwijać rzęsy za pomocą łyżki?

Możesz kupić czarujący wygląd bez nowych instrumentów. Tu właśnie wchodzą sztućce. Oto jak zwijać rzęsy za pomocą łyżki:

 1. Konieczne jest wybranie odpowiedniego rozmiaru sztućców. Łyżka powinna być nieco większa niż oko.
 2. Umieść sztućce w gorącej wodzie, a po wyschnięciu wytrzyj je ręcznikiem papierowym.
 3. Łyżkę umieszcza się poziomo i delikatnie dociska do powieki. Jego brzeg powinien przylegać do górnej linii wzrostu rzęs. Zalecany czas ekspozycji ciepłego metalu na włosy wynosi 30 sekund.
 4. Sprawdź wynik. Jeśli to konieczne, powtórz procedurę.
 5. Te same operacje są wykonywane na drugim oku, ponownie rozgrzewając łyżkę.
 6. Zastosuj tusz do rzęs na włosy, aby zachować ich zginanie.
 7. Podczas gdy narzędzie dekoracyjne nie jest zamarznięte, starannie przeczesz rzęsy. Robiąc to, musisz postarać się, aby zagięcie nie zostało utracone.