Do tej pory problem utraty rzęs jest dość powszechny wśród dziewcząt. Możemy śmiało powiedzieć, że najbardziej wiarygodnym i właściwym powodem utraty rzęs nie są kosmetyki wysokiej jakości. To z rzęs upadłych tusz do rzęs, jeśli takie kosmetyki nie przejdą testu i wyczerpią jego okres przydatności do spożycia. Nawet jeśli rzęsy wypadają na jedno oko, to już jest problem i trzeba zrobić coś pilnie. Ponadto główne przyczyny utraty rzęs obejmują szeroką gamę różnych kremów, które dziewczyny lubią używać. W przypadku, gdy rzęsy mocno się wypadają i nie robią nic na własną rękę, musisz pilnie skonsultować się z trichologiem. Jako pierwsza pomoc dla twoich rzęs będzie użyteczne, aby całkowicie zrezygnować z kosmetyków. Możesz to zrobić przynajmniej na chwilę.

Nieprzestrzeganie zasad higieny jest również dość częstą przyczyną utraty rzęs. Codziennie, rano i wieczorem, musisz rozpieszczać twarz chłodną wodą. W ten sposób nie tylko dbasz o rzęsy, ale także o skórę twarzy. Bardzo często takie lekceważenie prostych zasad prowadzi do swędzenia rzęs i wypadania. Zwróćcie uwagę, że przy długotrwałym makijażu oczy zaczynają się lekko czerwienić, przez co rzęsy odczuwają dyskomfort.

Co zrobić, jeśli wypadną rzęsy?

Odpowiedź jest dość prosta - rzęsy nie otrzymują wystarczającej opieki, odżywienia i wymagają natychmiastowej pomocy. Aby to zrobić, możesz wydać kilka domowych procedur:

  1. Smaruj co noc przed pójściem do rzęs olej rycynowy, jak to robisz rano z tuszem do rzęs. Jeśli wypadną brwi i rzęsy, procedura ta może być wykonana dla wszystkiego. Oznacza to, że każdego dnia smaruj to olejowane strony fallout.
  2. Pomocne będą również ampułki z witaminą E, które można kupić w dowolnej aptece.
  3. Przed pójściem spać narysuj wodę i połóż twarz w basenie. W ciepłej wodzie mruganie oczami nie jest przyjemne, ale ta metoda jest bardzo skuteczna, gdy rzęsy wypadają i nie rosną. Jest to użyteczny i prosty ładunek, który reguluje krążenie krwi powieki.