Długie i bujne rzęsy - zazdrość wszystkich kobiet. Grube i czarne, zawsze sprawiają, że dziewczyny wyglądają na jasne i wyraziste, przyciągają uwagę. Kiedy patrzysz na mężczyznę z długimi i soczystymi rzęsami z natury, odczuwasz trochę zazdrości. Przecież nawet nie przychodzi mu do głowy, ile wysiłku trzeba zrobić, aby zbliżyć się do takiego wyniku. Ale nie ma powodu do żalu, całkiem możliwe jest użycie oleju rycynowego do wzrostu rzęs.

Zabieg laskowania olejem rycynowym

Czy olej rycynowy naprawdę pomaga rzęsom czy jest to tylko autosugestia? Wiele dziewcząt twierdzi, że pomaga nie tylko zwiększyć ich wzrost, ale także sprawia, że ​​rząd rzęskowy staje się zauważalnie grubszy. Olej rycynowy jest aktywnie używany do pielęgnacji włosów i skóry, nakłada się na skórę wokół oczu. Pomaga również zapobiegać utracie rzęs. Szczególnie skuteczne jest stosowanie oleju rycynowego do rzęs po sztucznym wysunięciu lub mechanicznym urazie rzęs.

Teraz olej rycynowy można kupić w aptekach lub sklepach pielęgnacji twarzy. Są sprzedawane w różnych słoikach i butelkach. Istnieją nawet specjalne mieszanki oparte na oleju rycynowym z dodatkiem witamin do wzrostu włosów.

W przydatności do włosów i skóry twarzy, olej rycynowy może konkurować z oliwą z oliwek. W domu, do wzrostu rzęs lepiej jest użyć naturalnego oleju rycynowego, upewnij się, że jest tłoczony na zimno. Kup to nie jest trudne, a koszt jest znacznie niższy niż koszt procedur specjalnych salonów.

Jak stosować olej rycynowy do rzęs?

Jak rozłożyć rzęsy olejem rycynowym, aby uzyskać pożądany efekt? Rozważ kilka przepisów na używanie olejku do rzęs:

  • Zmieszaj 5 g oleju rycynowego z 8 g wazeliny. W tej kompozycji musisz dodać balsam peruwiański. Wszystko dobrze wymieszaj. Konieczne jest stosowanie tej struktury dwa razy dziennie. Aby to zrobić, po prostu nasmaruj rzęski. Nie bój się rozmazać rzęs olejem rycynowym, ponieważ ta mieszanina jest całkowicie nieszkodliwa dla oczu.
  • Możesz rozmazać rzęsy i olej w czystej postaci. Wieczorem dokładnie spłukuj makijaż oczu. Zastosuj olej rycynowy do środka rzęs i jego końcówki. Możesz to zrobić za pomocą pędzla i bawełnianej podkładki. Przebieg leczenia wynosi jeden miesiąc. Następnie pozwól rzęsom odpocząć.
  • Możesz wcierać olej w skórę wzdłuż linii wzrostu. Wystarczy wykonać tę procedurę trzy razy w tygodniu. Za tydzień lub dwa będziesz zadowolony z pierwszych wyników.
  • Wypróbuj specjalny masaż do wzrostu rzęs za pomocą oleju rycynowego. Aby to zrobić, weź szczotkę ze starej osnowy i dokładnie ją przemyj. Teraz zwilż tę szczoteczkę w oleju i zacznij masować skórę wzdłuż linii wzrostu rzęs. Mokry pędzel powinien być taki: nałóż kroplę oleju na palec i uruchom szczoteczką.
  • W bardzo zaawansowanym przypadku, gdy rzęsy wypadają bardzo mocno, należy stosować olej rycynowy co najmniej trzy razy w tygodniu. Po aplikacji nie płukać oleju przez co najmniej godzinę. Możesz smarować rzęsy olejem i pozostawić na całą noc.
  • касторовое масло для роста ресниц
  • Przygotuj maskę do wzrostu rzęs. Dodaj do kółka jeszcze kilka olejów: kiełki pszenicy, siemię lniane, migdał. Nałożyć mieszaninę wszystkich olejków na rzęsy i pozostawić na 10-15 minut. Spłucz ciepłą wodą.
  • Spróbuj innego sposobu przyspieszenia wzrostu - używając soku z aloesu. Przygotuj mieszaninę oleju i soku z aloesu, a zawartość oleju wynosi 70%, a sok 30%. To narzędzie musi smarować rzęski i trzymać przez 10 minut. Sok z aloesu można zastąpić sokiem brzoskwiniowym.