Shiatsu - japońska szybka gimnastyka dla odmładzanie twarzy . Za pomocą prostych ruchów nacisku, wytwarzanych w określonych odstępach czasu, można znacznie poprawić napięcie mięśni i uzyskać doskonały efekt liftingu. Regularnie wykonując taką gimnastykę, można wygładzić głębokie fałdy skórne, aktywować dopływ krwi do naczyń położonych bardzo blisko powierzchni skóry i poprawić przepływ limfy, przez co obrzęk zanika.

Zasady wpływu na punkty Shiatsu

Jest kilka zasad dla gimnastyki shiatsu w odmładzaniu twarzy, które pozwolą Ci uzyskać najlepszy możliwy pozytywny wynik. Wymagania te obejmują:

 1. Podczas samodzielnego masażu powinien działać tylko palec wskazujący i środkowy. W niektórych przypadkach, aby zwiększyć skuteczność tej procedury, możesz również użyć dłoni.
 2. Nie wykonuj ruchów, które powodują rozciąganie skóry.
 3. Naciśnij na wszystkich punktach Shiatsu na twarzy powinna być umiarkowana. Dozwolone jest jedynie łatwe odczuwanie bolesności.
 4. Wykonując ćwiczenia shiatsu dla twarzy, przytrzymaj palec tak, aby poduszka była prostopadła do miejsca uderzenia.
 5. Wpływ na każdy punkt wymaga 5-7 sekund.
punkty shiatsu na twarzy
Technika Shiatsu

Wynik gimnastyki shiatsu dla twarzy w dużej mierze zależy od tego, jak dokładnie zaobserwowano kolejność nacisku. Jest tylko jeden schemat złożonego wpływu, w którym to Masaż japoński jest uważany za najbardziej skuteczny:

 1. Palcami wskazującymi i środkowymi palcami obu dłoni naciśnij środek czoła. Nieznacznie przesuń palce do skroni i ściśnij skórę mocniej. Powtarzaj ruch, aż palce znajdą się na skroniach.
 2. Połóż palce na środku brwi i lekko naciśnij.
 3. Przenieś palce na mostek nosa i delikatnie naciśnij skórę.
 4. Wypracuj pionową zmarszczkę, umiejscowioną na grzbiecie nosa, popychając ją jednocześnie dwoma palcami wskazującymi.
 5. Rozluźnij napięcie mięśni gałki ocznej, kładąc palce na powiece.
 6. Przemyć obszar pod oczami lekkim naciskiem, używając dwóch palców wskazujących.
 7. gimnastyka shiatsu dla twarzy
 8. Przenieś palce do obszaru pod kością policzkową i przyciśnij palce wskazujące do skrzydeł nosa.
 9. Przetwarzaj centralne punkty powyżej i poniżej dolnej wargi.
 10. Masuj podbródek, powoli przesuwając palcami.

Aby zakończyć masaż shiatsu dla twarzy najlepiej, naciskaj na punkty za uszami i pod płatami. Aby przeprowadzić taką procedurę, konieczne jest przed snem. Tak więc skóra całkowicie się rozluźni, a rano nie będzie obrzęku. Jeśli chcesz uprawiać gimnastykę shiatsu nie tylko odmłodzić twarz, ale także poprawić owal, nacisk na punkty powinien zostać wzmocniony.