Podwyższona temperatura ciała może być jedną z pierwszych oznak ciąży. Należy zauważyć, że temperaturę można zmierzyć w jamie ustnej w pochwie, w odbycie lub pod pachą. Przyczyna wzrostu temperatury - wzrost poziomu progesteronu. Progesteron jest niezbędny do poczęcia i posiadania dziecka. Szczególnie intensywnie w ciele kobiety, jest produkowany w pierwszym trymestrze. Wzrost tego hormonu wpływa na podwzgórze, w którym znajdują się centra termoregulacji. Dlatego temperatura wzrasta do 37, maksymalnie do 37,6 stopnia.

Zwiększona temperatura ciała podczas ciąży może być utrzymana przez cały pierwszy trymestr. Należy zauważyć, że nie powinno być żadnych innych objawów choroby lub wirusa (takich jak kaszel, kichanie, wyciek z nosa, osłabienie, bóle ciała). W przypadku pojawienia się różnych negatywnych objawów, kobieta powinna skonsultować się z lekarzem.

Jaka jest podstawowa temperatura u kobiet w ciąży?

Jeśli mówimy o temperaturze mierzonej pod pachą, jej wzrost nie jest wiarygodnym znakiem ciąży. Ten znak może nie być. Kolejna rzecz, jeśli mówimy o podstawowej temperaturze (mierzona w odbiorze). Podstawowa temperatura nie niższa niż 37 ° jest bardziej wiarygodną oznaką ciąży. Ważne jest, aby był prawidłowo mierzony. Harmonogram zaczyna się budować od trzeciego dnia cyklu. Pomiary są wykonywane mniej więcej o tej samej porze rano. Jeśli dzień spodziewanego początku miesiączki, temperatura nie spada poniżej 37 stopni lub rośnie, co wskazuje na występowanie ciąży. Co więcej, wskaźnik ten może być przydatny do 20 tygodni.

Kobieta powinna słuchać swojego ciała. Nie zawsze gorączka mówi o chorobie. Może być zwiastunem udanego poczęcia.