Dla rodziców wzrost temperatury ciała u dziecka jest oczywiście nieprzyjemny, ale nie można go nazwać zwyczajnym. Niestety, wszystkie dzieci od czasu do czasu zmagają się z przeziębieniami i wirusami. Wzrost temperatury jest normalną reakcją organizmu dziecka na obce wirusy i bakterie. Tak powstają przeciwciała. Jeśli zalecana jest temperatura do 38,5 stopnia, aby się nie puścić, aby nie rozbroić ciała, przekroczenie tego jest pretekstem do zażywania środka przeciwgorączkowego. Dokonanie właściwego wyboru nie jest łatwe. Niektóre dzieci nadają się do tabletek, inne nadają się do syropów, a dla innych czopki będą bardziej skuteczne.

W trakcie eksperymentów, wiele matek dochodzi do tego, że dobre wyniki są demonstrowane przez efferalgan dla dzieci, który jest wytwarzany w postaci świec i syropów.

Jak działa efferalgan?

Główne wskazania do stosowania efferalganu to obniżenie temperatury i usunięcie różnego rodzaju bólu (ból głowy, ból zęba i mięsień). Ponadto, świece przeciwgorączkowe dla dzieci, efferalgan są również wykorzystywane do grypy, infekcji i chorób zapalnych.

Lek ten można przepisać dzieciom w wieku jednego miesiąca. Jeśli waga dziecka nie jest mniejsza niż cztery kilogramy, można użyć świec dla dzieci z temperatury efferangangan. Dzienna dawka zależy od całkowitej masy dziecka. Pediatrzy zalecają, aby dzienna dawka dziecka efferalgan była podzielona na cztery dawki, tak aby dziecko otrzymywało czopek co sześć godzin. Jeśli dziecko ma mniej niż dwa miesiące, dawkowanie świec eferalganowych zmniejsza się do jednego czopka na dzień. Należy pamiętać, że czopki są dostępne w trzech dawkach: 80, 150 i 300 miligramów. Pomimo tego, że adnotacja wskazuje wagę i wiek dziecka, dawkowanie powinno być przepisane przez lekarza. Metoda użycia efferalganu jest dość prosta - wystarczy umyć ręce przed włożeniem czopka do odbytu. Po dwóch godzinach osiągnięty zostanie maksymalny efekt. Główną zaletą świec w porównaniu z syropami i tabletkami jest to, że łatwiej je używać, ponieważ dzieci nie wiedzą, jak prawidłowo pić syropy, a zwłaszcza połknąć pigułki.

Jeśli po trzech dniach stosowania eferalganu objawy gorączki nie znikną, a temperatura bez leku zacznie się ponownie podnosić, należy skonsultować się z lekarzem.

Oprócz świec, istnieje również syrop efferalgan dla dzieci, który można podawać dzieciom w wieku od jednego miesiąca do 12 lat. Jest podawany w czystej postaci lub rozcieńczony wodą, mlekiem. Jest bardzo wygodne, że miarka wskazuje masę ciała dziecka. Pamiętaj, że nie możesz dać swojemu dziecku więcej niż 60 mg / kg syropu dziennie. Pośrednia masa ciała nie jest wskazywana przez podziałkę na miarce, ale dawkowanie syropu dziecięcego efferalgan jest bardzo łatwe do obliczenia (15 mg / kg).

Przedawkowanie, działania niepożądane, przeciwwskazania

Syropu i świecznika nie należy podawać dzieciom, u których występuje nadwrażliwość na paracetamol, zaburzenia metoda podawania efferalgan czynność wątroby, biegunka i stan zapalny w odbytnicy.

Jeśli dziecko otrzyma zwiększoną dawkę efferalganu, może odczuwać ból brzucha, wymioty, pocenie się, bladość skóry i nudności. W takim przypadku odbiór efferalganu musi zostać zatrzymany, a dziecko musi zostać dostarczone do szpitala.

Mamy do zapamiętania

Mama, która wybrała efferlangan, zaleca następujący schemat, który pozwala na przedłużenie efektu przyjmowania leku. Gdy temperatura wzrośnie, daj dziecku syrop rozcieńczony wodą, a po sześciu godzinach połóż czopek. Możliwe, że efekt potrwa dłużej 3-4 godziny.

A co najważniejsze - nie choruj!