Branża usług dla paznokci kroczy w zawrotnym tempie, a teraz mamy już możliwość "noszenia" paznokci o dowolnym kształcie i długości do wyboru i pokrywania ich super odpornym żelem do polerowania. To właśnie ma związek ze skórką - tak naprawdę niczego nie wymyśliłem. Nadal rośnie i rozpieszcza nasze piękne małe nogi swoim niechlujnym wyglądem. Jest to odrośnięty naskórek, który najczęściej staje się sprawcą częstego odnawiania manicure.

Dlaczego skórka rozwija się szybko?

Problem polega na tym, że podczas klasyczny manicure Odcinając naskórek, my sami nieświadomie prowokujemy jego wzmożony wzrost. O co chodzi? Kutik ma na celu ochronę paznokcia i jego łóżka przed czynnikami zewnętrznymi, a kiedy go usuniemy, zaczyna "budzić niepokój" i odzyskać przytomność. A jednak nasze ciało postrzega cięcie nawet zrogowaciałej skóry jako ingerencji w jej integralność i akceptuje leczenie "urazu". Właśnie dlatego nasza świeżo przycięta czysta naskórka w ciągu zaledwie dwóch lub trzech dni jest nie tylko przywrócona do swojej zwykłej wielkości, ale również ma tendencję do wzrostu jeszcze bardziej.

Okazuje się, że naskórek, który utracił swój wygląd wymaga natychmiastowej korekty, a wykonanie higienicznego manicure z kolei powoduje wzrost wzrostu ochrony paznokci, i nie jest jasne, jak przełamać to nieskończone koło. Ale rozwiązanie wciąż istnieje. Nie pasuje do wszystkich i nie pasuje do wszystkich, ponieważ uważa się, że procedura ta nigdy nie zastąpi klasycznego manicure w jego jakości. To jest nieoszlifowany manicure.

Nieedged manicure: Plusy i minusy

Nieedged manicure zyskuje coraz większą popularność, ponieważ nie powoduje cięć i pozwala mieć zawsze staranne palce, a nie od procedury do zabiegu. Przeciwnicy takiej nieurazowej pielęgnacji paznokci są przekonani, że bez mechanicznego usuwanie skórek Niemożliwe jest osiągnięcie idealnego manicure. Z jednej strony tak. W momencie przejścia z jednej metody do drugiej, naskórek rzeczywiście nie wygląda najlepiej, ponieważ nadal będzie rósł, ale nie zostanie odcięty.

Ale z drugiej strony - im mniej zakłócisz skórę paznokcia, tym mniej będzie podrażniona i zareaguje na rozrost. A jeśli dodasz systematyczną pielęgnację (nawilżanie, zmiękczanie i odżywianie), twoje długopisy zawsze będą w doskonałej formie. To jest całe znaczenie nieedged manicure.

Jak uciec od manicure krawędziowego?

Aby zapomnieć o potrzebie wycięcia naskórka, wymaga to znacznej cierpliwości. Najlepiej ukryć nożyczki i pincety do manicure na drugiej półce, aby sama dłoń nie rozciągnęła się, aby odciąć "nadmiar". Po raz pierwszy pojawienie się niedoskonałych paznokci najprawdopodobniej spowoduje moralną udrękę, ale jeśli nie "wpadniesz" i metodycznie zastosujesz się do wszystkich zaleceń, twoje cierpienie zostanie nagrodzone.

Twój zestaw do manicure powinien składać się tylko z trzech części:

  • dobre usuwanie skórek lub remedium;
  • odżywczy odżywczy naskórek;
  • nie-traumatyczne zgarniacze (lepsze drewniane patyczki do przesuwania naskórka) i pilnik do paznokci.

Środek do usuwania skórek często używasz po raz pierwszy. Rozpuszcza martwy naskórek, który można szybko i bezboleśnie usunąć po remedrze. Aby nie uszkodzić paznokci, należy nanieść środek bez usuwania starego lakieru.

Jeśli "dodatkowa" skóra na paznokciach nie jest zbyt duża, to lepiej nie dotykać jej środkiem do usuwania, ale delikatnie przesuwaj ją pomarańczową pałeczką. Oczywiście nie będzie wyglądać jak "oczyszczone" łożysko paznokcia po obróbce obcinaczem paznokci do wałka, jak uciec od przycinania manicure ale w takim manicuście nie ma nic nieprzyzwoitego.

Najważniejszą rzeczą w nieobrobionym manicure jest pielęgnacja, pielęgnacja i pielęgnacja naskórka. Im bardziej jest ona nawodniona i odżywiona, tym bardziej stanie się "żywa": elastyczna, miękka, cienka, bez suchości i zadziorów. Z biegiem czasu, po odpocznieniu od ciągłych agresywnych efektów narzędzi do manicure, naskórek uspokoi się i spowolni jego ochronny, wzmożony wzrost, co oznacza, że ​​może być utrzymywany "w ryzach" bez użycia kleszczyków i szczypiec. Zadbany wygląd twoich zagród z pewnością przyniesie Ci tylko pozytywne emocje.