Piękne paznokcie o ładnym wyglądzie zawsze przyciągają uwagę, ponieważ gwarancją dobrego manicure jest nie tylko starannie przetworzony kutik, ale także odpowiednio dobrany kolor lakieru, nie rzucający się w oczy wzór na paznokciach. Jeśli zaczniesz opanowywać sztukę projektowania gwoździ, prawdopodobnie nie będziesz w stanie narysować nawet kropek, okręgów, przecinków i innych regularnych geometrycznych kształtów. Oczywiście, aby dostać rękę, potrzeba czasu. Jednak nie trzeba czekać, aż zdobędziesz doświadczenie, ponieważ mistrzowie manicure mają jedną rzecz w swoim arsenale, która pomoże łatwo iw prosty sposób rozwiązać problem. To narzędzie nazywa się kropki paznokci. Jego nazwa mówi sama za siebie, ponieważ z angielskiego tłumaczy się jako "punkty". Do nakładania gwoździ na kropki i inne wzory jest używany przez mistrzów manicure na całym świecie.

Rysowanie nawet najdrobniejszych szczegółów na paznokciach za pomocą pędzla nie zawsze jest możliwe, nawet dla najbardziej doświadczonego rzemieślnika, więc na ratunek przychodzi losowanie kropek. Co możemy powiedzieć o tych, którzy robią manicure w domu? Przyjrzyjmy się bliżej, dlaczego kropki są potrzebne, i wreszcie naucz się, jak z nich korzystać.

Przeczytaj więcej o kropkach

Kropki to mały cienki podłużny kij. Korpus jest zwykle wykonany z drewna lub tworzywa sztucznego, dzięki czemu narzędzie jest wygodne w utrzymaniu, a czubek ma grubą metalową igłę z kulką w punkcie. Ta piłka jest stosowana do obrazu. Istnieją dwustronne kropki z kulkami o różnych średnicach, co pozwala na tworzenie różnorodnych wzorów na paznokciach.

Rysunki za pomocą kropek są dobre, ponieważ ich aplikacja nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności. Nawet jeśli po raz pierwszy wziąłeś w swoje ręce kropki, w ciągu kilku minut będziesz mógł podziwiać piękny manicure, nakładając na paznokcie kropki, przecinki, koronki lub inne wzory. Kropki są również wygodne do nanoszenia kryształków na rysunek. Możesz również użyć go do stworzenia dodatkowych szczegółów, dekorując ogólne tło głównego wzoru.

Dostępne są specjalne zestawy, które obejmują kropki z końcówkami o różnych średnicach, które można łatwo wymieniać między sobą.

Kropki Rysunki

Kropki do stylizacji paznokci, jak można zrozumieć z powyższego, doskonale nadają się do ozdabiania paznokci w domu. Jeśli zdecydujesz się użyć tego narzędzia po raz pierwszy, instrukcje krok po kroku pomogą szybko i dokładnie zastosować dowolny obraz:

  • Pomaluj paznokcie lakierem bazowym i poczekaj, aż całkowicie wyschnie. Następnie zastosuj dowolny wybrany przez Ciebie kolor, a także poczekaj, aż wyschnie. Dopiero potem możesz zrobić projekt gwoździ za pomocą doków.
  • Konieczne jest malowanie na palecie. Idealny - jeśli używasz farb akrylowych, które kontrastują z głównym kolorem paznokcia.
  • Wyobraź sobie, że masz w ręce długopis lub ołówek, i używając kropek, narysuj kropki, przecinki lub gładkie linie na gwoździu. маникюр с помощью дотса Nie zapominaj - im wolniej rysujesz, tym dłuższe będą linie. Dzieje się tak dlatego, że ilość farby na kulce stopniowo się zmniejsza, aw rezultacie można uzyskać wyrafinowany, wyrafinowany projekt paznokci za pomocą kropek.

Nie zapomnij wytrzeć kropki na serwetce od czasu do czasu, usuwając pozostałości farby. Jeśli nie możesz dokładnie wyczyścić końcówki - użyj zmywacza do paznokci.

Rysowanie kropek to przyjemny proces twórczy, można wymyślać własne "żetony". Kropki pozwalają fantazjować bez końca i rysować prawdziwe arcydzieła na powierzchni płytki paznokcia.