Opis psa husky sugeruje, że ta piękna rasa jest stosunkowo niedawno hodowana i wygląda jak wilk. Ma doskonałe instynkty łowieckie. Podczas polowania ten pies poluje na grę i podrzuca ją, dopóki nie pojawi się łowca. Lubi polować na zwierzęta futerkowe, duże drapieżne, kopytne, a także bor i ptactwo wodne.

Zaleca się przyjmowanie psów husky w młodym wieku, nawet szczeniąt, i natychmiast rozpocząć edukację, w przeciwnym razie mogą wystąpić trudności z naturą zwierzęcia.


Gatunki rasy

Rasa husky ma kilka odmian:

  1. Samoyed Like - Rasa psów o wielkiej urodzie. Mają bardzo niezależny charakter, co podkreśla ich płonącą miłość do śniegu i szeroko otwartych przestrzeni. Wysokość w kłębie może sięgać 56 cm, bardzo oddana właścicielowi, mimo trudności edukacyjnych ze względu na niezależność natury zwierzęcia.
  2. Psy rasowe Like1
  3. Siberian husky - Rasa psa, który ma ostry nos, a także długą i suchą budowę ciała. Wysokość w kłębie może wynosić do 60 cm, zwykle służy do polowania na dużą bestię i jest szkolona tylko do pewnego rodzaju gry, jednak nie przeszkadza ona w polowaniu na inną faunę.
  4. Psy rasowe Like2
  5. Karelska fińska Laika to rasa psów o małym, ale silnym i mobilnym ciele. Wysokość ciała do 48 cm w kłębie. Jest to zabawny i wesoły wierny przyjaciel dla każdego myśliwego. Rasa psów Fiński husky ma rzadki i ciekawy charakter. Świetne polowania na dziki i inne kopytne.
  6. Psy rasowe Like3