Malamute to duży pies z Alaski. Została nazwana na cześć plemienia, które zostało wyhodowane. Malamute rasy - jeden z najstarszych, obecnie pies jest uważany za symbol stanu Alaska. Historia rasy Malamute sięga wieków, pies ten jest uważany za jednego z pierwszych udomowionych. Ich dokładne pochodzenie jest wciąż nieznane, ale uważa się, że malamuta jest wynikiem stuleci hodowli. Rasa zwróciła szczególną uwagę podczas gorączki złota, kiedy poszukiwacze złota potrzebowali wyszkolonych potężnych psów. Ten sam okres stał się najbardziej krytyczny w historii rasy.


Opis rasy Malamute

Istnieją dwa rodzaje Malamutów. Różnią się rozmiarem:

  • Odmiana M'Lut (większa, kolor - czarny i biały, biały, niebieski, dość agresywny);
  • gatunek Kotzebue (kolor - szary, nieagresywny).

Malamute ma mocną sylwetkę, grubą, długą i gęstą sierść. Główną cechą jest maska ​​na twarzy i głowie w postaci czapki. Malamute nie szczeka, ale wydaje tylko narzekania. Ta cecha - nie szczekać - jest charakterystyczna tylko dla dwóch ras psów - Malamute i Basenji. Łapy są bardzo silne. Początkowo była hodowana jako praca, jazda konna i polowanie. Podczas polowania Malamute był ceniony, ponieważ ten potężny pies osiąga wagę 50 kg i potrafi poradzić sobie nawet z dużą bestią. Kolory Malamutów mogą różnić się od jasnobrązowego do czarnego, wełna może być również czerwona, sable, biała.

Charakterystyka rasy Malamute:

  • telefon komórkowy;
  • dobroduszny;
  • ma wysoką inteligencję;
  • słabo posłuszny, uparty;
  • posiada wyraźne cechy przywódcze.

Treść Malamute

Malamute czuje się dobrze w miejskim mieszkaniu, pod warunkiem częstych i długich spacerów. Ta rasa lubi kopać. Jeśli pies nie ma takiej możliwości, zacznie robić to, co lubi w mieszkaniu. Należy o tym pamiętać i tych, którzy trzymają psa w prywatnym domu. Kilka minut - a ty jesteś właścicielem pięknej dziury i psa zadowolonego ze swojej pracy. Pragnienie "pracy na roli" wiąże się z pochodzeniem Malamute - więc dostali swoje pożywienie. Połóż pojemnik z ziemią lub piaskiem na balkonie - a twój zwierzak będzie usatysfakcjonowany i nie spowoduje żadnych obrażeń.

Malamute nie wymaga specjalnej opieki. Powinny one być karmione tak samo dobrze jak inne psy. Nawiasem mówiąc, pomimo ich wielkości, Malamutes jedzą całkiem sporo. Są bardzo czyste. Muszą być kąpane 1-2 razy w roku. Nie trzeba całkowicie przecinać psa, tylko łapy są wycinane. Malamuty psują się dwa razy w roku. W tych okresach konieczne jest częstsze czesanie wełny. Jeśli wełna wypada okresowo, należy zwrócić uwagę na odżywianie psa.

Malamut daje się dobrze trenować, uczą się łatwo i z radością, opanowują polecenia właściciela, ale wkrótce mogą znudzić się robieniem tego samego. Dlatego też właściciel musi być cierpliwy i pamiętać, że pomimo całego swojego uporu te psy są życzliwe i inteligentne. Najważniejsze - udowodnić zwierzęciu, kto jest właścicielem domu.

szkolenie malamute

Malamuty dobrze dogadują się z dziećmi, ale nie zostawiaj ich samych. Waga psa jest zbyt imponująca i może spowodować obrażenia. Malamut wybaczy dziecku wiele wybryków, ale nadal warto nauczyć dziecko komunikowania się z czworonożnym przyjacielem, jeśli dorośli nie robią tego, pies może poprawić sam związek. Jeśli dzieci potraktują psa z szacunkiem, wtedy będzie on ubóstwiał małego właściciela i chronił go. Ale nie dotyczy to dzieci innych ludzi, szczególnie tych, którzy obrażają psa.

Jeśli malamuty żyją z kotem, najprawdopodobniej pies potraktuje ją doskonale, inne zwierzęta przeżyją, jeśli będą bezpiecznie zamknięte w klatkach.