Ciemne siły są reprezentowane przez różne demony, a każda istota ma swoje własne funkcje, więc jeden jest odpowiedzialny za strach, a drugi za pijaństwo. Aby uchronić się przed nimi, ludzie od niepamiętnych czasów używali różnych amuletów. Jest lista głównych "złoczyńców", którzy wyróżnili się w historii.

Czym jest demonologia?

Nauka paranormalna, która zajmuje się badaniem demonów, nazywa się demonologią. Z jego pomocą można nie tylko poznać historię istnienia jednego lub drugiego przedstawiciela sił ciemności, ale także zrozumieć, w jaki sposób można się z nimi skontaktować za pomocą rytuału i kontroli. Demonologia chrześcijańska nie jest bajką i konieczne jest podejście do niej w najbardziej odpowiedzialny sposób. Nie zaleca się kontaktowania z ciemnymi siłami z ludźmi, którzy mają problemy psychiczne.

Kim są demony?

Istnieją różne definicje demonów, na przykład, są uważane za duchy pośredniczące między Ziemią a innym światem. Słowianie nazywają je demonami i chrześcijańską demonologią - upadłymi aniołami, które są barierą między ludźmi a Bogiem. Wielu będzie zaskoczonych tym, że mogą być zarówno dobrzy (swędzący), jak i źli (cacodaemon). Słowo "demon" jest "pełne mądrości". W żydowskiej demonologii mroczne siły dzielą się na poszczególne klasy. Obserwujący czarna magia przywoływać demony, aby je wspierać i pomóc im wyrazić życzenie.

czym jest demonologia

Demonologia - wszystko o demonach

Nawet w czasach starożytnych ludzie nie byli zbyt leniwi i tworzyli jakąś klasyfikację. Chrześcijańscy eksperci w zakresie dystrybucji kierowali się istniejącą hierarchią w piekle, co pozwoliło im dodatkowo podkreślić swoje obowiązki. Najważniejszym upadłym demonem jest Szatan, który jest głową demonicznej armii. Trzeba powiedzieć, że demonolog zajmuje się badaniem ciemnych sił - okultystą, który wie wszystko o demonach i złych duchach.

Demon obżarstwa

Nadmierne i chciwe pożywienie, które niszczy człowieka, nazywane jest obżarstwem. Odpowiedzialny za ten występek jest demon Behemot.

 1. W Biblii znajdują się odniesienia do niego, gdzie Bóg wraz z Lewiatanem demonstruje to sprawiedliwemu Hiobowi, aby udowodnić swoją moc.
 2. Tłumaczenie imienia tego demona oznacza "zwierzęta", co bezpośrednio wskazuje na wielkość tego demona.
 3. W żydowskiej tradycji Hippo nazywany jest królem zwierząt.
 4. Demonologia wierzy, że ten demon może przybrać formę dużych zwierząt.
 5. Hipopotam uważa, że ​​jego obowiązkiem jest wywoływanie skłonności zwierząt w ludziach, wywołując pragnienie bluźnierstwa i wulgaryzmów.
 6. Przedstaw to z głową słonia i ogromnym brzuchem. Jest również reprezentowany przez dodatkową twarz na piersi. Wyjaśnia to legenda o istnieniu hipopotama od indiańskich stworzeń.
demon obżarstwa

Demon Hippo

Demoniczne pijaństwo

Demoniczną istotą niższego poziomu, która łączy się z człowiekiem, gdy jego własne pragnienia (wady) zaczynają niszczyć energię, jest larwa. Po chwili staje się silniejsza, a osoba słabnie, a następnie może z łatwością nią zarządzać.

 1. Wielu uważa, że ​​larwa jest demonem pijaństwa, ale może również kontrolować zależności innych ludzi, zaostrzając sytuację.
 2. Po przywiązaniu do istoty istoty, zaczyna popychać osobę do okrutnej zależności. W tym samym czasie odczuje euforię z picia alkoholu i innych przywar.
 3. Z biegiem czasu larwa przenika do ciała ofiary, co powoduje wiele chorób.
 4. Są specjalne rytuały, które pozwalają ci wydalić esencję, ale bez wielkiego pragnienia, by osoba mogła sobie z tym poradzić, nie może.
demon pijaństwa

Larwa Demona

Demon strachu

Jednym z najpotężniejszych demonów, który uosabia moc destrukcji i horroru, jest Abaddon. Niektóre współczesne źródła żydowskie uważają go za anioła, a jego demoniczne cechy przypisuje się tylko jego sztywnej naturze.

 1. Imię tego demona z języka hebrajskiego przetłumaczono jako śmierć.
 2. Większość uczonych twierdzi, że Abaddon jest demonem, który pierwotnie służył jako niszczyciel podczas służby Bożej. Miłość do morderstwa sprawiła, że ​​został wygnany z nieba do piekła, gdzie jest głównym dowódcą.
 3. Objawienie Jana opisuje, w jaki sposób Abaddon prowadzi hordę szarańczy przeciwko ludzkości, przez którą rozumie się specjalne demony.
demon strachu

Demon Abbadon

Demon zazdrości

Jedna z zabójczych wad ludzkości jest kontrolowana przez potwora Lewiatana. Wzmianki na ten temat można znaleźć w Starym Testamencie i innych źródłach religijnych. Opis demonów różni się od jednego demonaologa do drugiego, a patronem zazdrości jest demon, piekielny książę, a nawet najwyższe bóstwo.

 1. Lewiatan jest morską bestią, która ma ogromną moc i wielkość.
 2. Księga Hioba wyjaśnia szczegółowo Boży plan stworzenia tego bytu.
 3. Reprezentują ją jako ogromną bestię, która ma dwie szczęki, jest pokryta łuskami i oddycha ogniem, dzięki czemu odparowuje morza.
 4. Naukowcy uważają, że demon Lewiatan w średniowieczu często kojarzono go z dużymi zwierzętami morskimi, na przykład wielorybami lub kaszalotami.
demon zazdrości

Demon Lewiatan

Demon kłamstwa

Najważniejszym z demonów jest Szatan, który kontroluje wszystkie wady człowieka, zmuszając go do zwodzenia, popełniania grzesznych czynów i gniewu Pana. Uważa się, że był pierwotnie głównym pomocnikiem Boga, a następnie, za swoje grzeszne czyny, Bóg wrzucił go do piekła.

 1. Demon Szatan jest tradycyjnie reprezentowany przez czarnego człowieka o ogromnym wzroście. Niektóre źródła opisują jego zdolność do wilkołaków, a jego ulubioną formą jest wąż, który sprawił, że Eva zgrzeszyła.
 2. Chrześcijanie wierzą, że Szatan jest Głową Piekła, który przyjmuje grzeszników, wymyślając za nich karę.
 3. W książkach chrześcijańskich przypisuje się mu wiele negatywnych zdarzeń, na przykład z powodu tego, że pierwsi ludzie zgrzeszyli, przekonał Kaina do zabicia brata, a także próbował zepsuć arkę, uruchamiając w niej mysz, która skubała dno statku. On także stworzył wszystkie choroby.
 4. W demonologii rozważa się obsesję diabła zaburzenia psychiczne i samobójstwo.
demon kłamstwa

Demon Szatan

Demon chciwości

We współczesnym świecie coraz częściej bogactwo i luksus zmuszają człowieka do popełniania grzesznych czynów. Uważa się, że patronuje temu demonowi Mamona. W rzeczywistości jego pomysły nie zawsze są poprawne.

 1. Jeśli dana osoba uważa dobro finansowe za najważniejszą rzecz w jego życiu, to mówią, że ma obsesję na punkcie ducha Mammon. W tym samym czasie niektórzy ministrowie twierdzą, że istota może pomóc poradzić sobie z ubóstwem.
 2. Według legendy Diabeł był tym, który wymierzył ludzi jako bóg materialnego szczęścia dla demona, więc można znaleźć odniesienia do przodków poświęcających swoje dzieci, aby dać im majątek.
demon chciwości

Demon mamon

Demon nierządu

W piekielnej hierarchii jedna z pierwszych pozycji zajmuje demon Asmodeusz. Uważa się, że jest jednym z czterech najbliższych demonom Lucyfera.

 1. Demon Asmodeus ma trzy twarze: bydlęcy, ludzki i osioł. Membrany gęsie stoją na nogach, a on porusza się na smoku.
 2. Jego głównym celem jest niszczenie rodzin, za które popycha mężczyzn i kobiety za zdradę.
 3. Uważany jest za patrona wojowników, ponieważ rządzi elementami destrukcji.
 4. Asmodeus jest przypisywany władzy nad hazardem, więc jest administratorem hazardowych zakładów piekielnych.
 5. Świat demonów jest wypełniony różnymi sprzecznymi stwierdzeniami, na przykład istnieje wersja, że ​​Asmodeusz nigdy nie był upadłym aniołem i jest potomkiem związku Adama i Lilith.
demon nierządu

Demon Asmodeus

Demon rozpaczy

Jednym z najczęściej wymienianych władców Zaświatów jest demon Astaroth. Szczególną uwagę zwraca na Kabałę, gdzie znajduje się na liście dziesięciu łuczników.

 1. Demon Astarot ma olbrzymią moc, więc sekretne sekrety wszystkich ludzi na ziemi zostały mu ujawnione. Jego wiedza jest ogromna, na przykład zna on prawdziwe powody, dla których upadli aniołowie zdradzili Boga. Jest to bezpośrednio odzwierciedlone w jego obrazach, gdzie demon jest reprezentowany z książką w jego rękach.
 2. Uważany jest za jednego z najbardziej lojalnych demonów. Reprezentujcie go jako patrona ludzi, którzy są zaangażowani w poszukiwanie prawdy.
 3. W niektórych źródłach Astaroth jest opisywany jako członek rycerskiego zakonu much.
 4. Wydalenie Astaroth było koniecznym środkiem i protestem przeciwko niesprawiedliwości społecznej.
 5. Głównym przeciwnikiem dobrych sił demona jest św. Bartłomiej.
 6. Istnieje kilka wersji dotyczących opisu jego wyglądu. Istnieje opcja, że ​​porusza się na smoku, a jego wygląd jest brzydki. Oddech demona ma niesamowity odór. Inny demonolog uwierzył, że Astaroth był cudownym młodzieńcem, który miał za plecami anielskie skrzydła.
 7. Aby uchronić się przed demonem, musisz użyć specjalnego magicznego pierścienia, który powinien być trzymany blisko twarzy.
demon rozpaczy

Demon Astarot

Demon rozpaczy

Wiele osób zna depresję i apatię, które mogą prowadzić do poważnych problemów. Potężny demon Belphegor kontroluje mrok. Jest również nazywany Baal-Pegor, Velfegor i Vaalfegor.

 1. Uważa się, że demon ten powoduje niezgodę między ludźmi i sprawia, że ​​ktoś cierpi.
 2. Okultystyczny Belphegor jest uważany za szósty z dziesięciu arche-demonów, który był geniuszem odkryć i wynalazków.
 3. Demonologia przedstawia tę demoniczną brodę młotkiem w dłoniach. Charakterystyczne cechy obejmują duży pień, który symbolizowany jest przez priapic fallus.
 4. Ma zdolność brania się na wygląd młodej nagiej kobiety, więc w niektórych źródłach Belphegor jest opisywany jako demon żeńskiego paleniska.
 5. Współcześni psychologowie twierdzą, że demon stał się starym człowiekiem poruszającym się na wózku inwalidzkim. Najlepiej nazwać to ze szczytu wzgórza.
 6. demon ciemności

  Demon Belphegor