Trudno wyobrazić sobie pełnowartościowy pokój bez stylowych zasłon. Są ostatecznym akcentem w aranżacji wnętrz, a jednocześnie spełniają szereg ważnych funkcji, mianowicie rozpraszają światło, chowają baterie i zwiększają wizualnie pokój. Czasami zasłony są używane nawet do dzielenia pokoju, zastępując je ozdobnymi ściankami działowymi i regałami. Jak więc wybrać zasłony w zależności od przeznaczenia pokoju i prawidłowo dopasować je do istniejącej kompozycji? O tym poniżej.

Zaprojektuj zasłony do pokoju dziecięcego

Pokój dziecka to wyjątkowy świat pełen jasnych kolorów, postaci z kreskówek i pozytywnych emocji. Dlatego należy wybrać odpowiednie zasłony. W zależności od wieku i płci dziecka odpowiednie będą następujące modele zasłon:

  1. Zasłony do pokoju chłopca . Ważne jest, aby wybierać surowe i minimalistyczne modele. Najbardziej harmonijny wygląd zasłony niebieski, szary, bordowy lub zielony . Możesz także wybrać modele tematyczne ozdobione obrazami samochodów, statków lub postaci z ulubionych kreskówek.
  2. Zasłony do pokoju1Zasłony do pokoju2Zasłony do pokoju3
  3. Zasłony w pokoju dziewcząt . Czy masz małą księżniczkę w swojej rodzinie? Potem stwórz dla niej oddzielne królestwo. Podnieś zasłony w delikatnym kolorze różowym, lawendowym, żółtym lub koralowym. Bardzo ładnie będą wyglądać modele z podkvatami, drapowane w duże fałdy. Jeśli dziewczyna lubi siedzieć na parapecie i przechowuje tam swoje zabawki, a następnie podnieś pokój dziecięcy rolety rzymskie . Zrobią miejsce przy oknie i wpuszczą więcej światła do pokoju.
  4. Zasłony do pokoju4Zasłony do pokoju5Zasłony do pokoju6
  5. Zasłony w pokoju nastolatka . Lepiej jest porzucić liczne marszczenia i dziecięce rysunki. Podnoś surowe zasłony i bogate tkaniny lub zasłony z dyskretnym geometrycznym nadrukiem. Takie modele sprawią, że pokój nastolatka będzie bardziej "dorosły" i podkreśli surowość wnętrza.
  6. Zasłony do pokoju7Zasłony do pokoju8Zasłony do pokoju9

Zasłony w łazience

Jeśli masz szczęście, że jesteś właścicielem mieszkania, w którym znajduje się łazienka z oknem, zdecydowanie musisz podkreślić tę funkcję ciekawym rozwiązaniem wnętrza. Możesz ozdobić okno stylowymi rzymskimi zasłonami lub podnieść wygodne rolki. Jeśli pokój jest bardzo duży, możesz użyć klasycznych długich zasłon w pickupie. Wybierając zasłony w łazience, należy zwrócić uwagę na właściwości tkaniny. Powinien być odpowiedniej jakości, aby nie dochodziło do kondensacji.

Zasłony do pokoju10Zasłony do pokoju11Zasłony do pokoju12

Zasłony w salonie

Cała rodzina tradycyjnie gromadzi się w sali, odbywają się tu szczere zgromadzenia, a czasem hałaśliwe imprezy z przyjaciółmi. W związku z tym projekt powinien zostać przemyślany w najdrobniejszym szczególe, aby na pierwszy rzut oka przyjemnie odnieść wrażenie na właścicielach mieszkania. Aby wnętrze wyglądało harmonijnie, należy wybrać odpowiedni model kurtyny, który podkreśli elegancję pomieszczenia. Jeśli salon jest wykonany w stylu klasycznym, lepiej wybrać ciężkie zasłony z efektem sitodruku i nadrukowanego wzoru. Do high-tech / minimalizm pasują surowe monochromatyczne zasłony w kolorze szarym, beżowym, niebieskim lub ciemnozielonym. W dużym jasnym pokoju można powiesić francuskie zasłony z wieloma marszczeniami i fałdami. Dadzą wnętrzu elegancji i nieskazitelnie podkreślą twoje okno.

Zasłony do pokoju13Zasłony do pokoju14Zasłony do pokoju15

Zasłony do sypialni

W tym pokoju chcesz uciec od codziennego zgiełku i odpocząć jak najwięcej po ciężkim dniu. Dlatego każdy detal wnętrza sypialni powinien sprzyjać relaksacji i nie powodować negatywnych emocji. W przypadku zasłon lepiej jest wybierać delikatne modele pastelowych odcieni, ozdobione dyskretnym nadrukiem i romantycznymi marszczeniami.

Zasłony pokojowe16Zasłony do pokoju18Zasłony do pokoju18