Wydawało się, że wszystko było całkiem, bardzo niedawno, a przecież cała epoka pod nazwą ZSRR minęła wraz z jej ideami, kulturą, sztuką, modą i, oczywiście, strojem religijnym. Skupmy się na tym drugim - jakie ubrania były w modzie podczas ZSRR?

Kultowe stroje z epoki ZSRR znajdowały się w ciągu trzech dekad - w latach 50., 60. i 70., a każdy okres jest nie tylko stylem ubioru, ale także obrazem osoby charakteryzującej jego istotę.

Na początku historii ZSRR, w latach dwudziestych i trzydziestych XX wieku, odzież damska była nadal chwytliwa i zalotna - wykwintne sukienki ozdobione koralikami i frędzlami, jedwabne pończochy, modne buty na obcasie i różne stylowe nakrycia głowy sprawiły, że kobieta w oczach mężczyzny była wytworna i delikatna.

Religijna era odzieży z ZSRR 7Religijna odzież ery ZSRR 8Religijna era odzieży z ZSRR 9

Jednak wraz z rozwojem branży, moda damska od czasów ZSRR zmieniła się radykalnie, a subtelna i wyrafinowana kobiecość została zastąpiona przez praktyczne ubrania pod każdym względem, mające na celu przypomnieć kobiecie, że jest przede wszystkim pracownikiem społecznej pracy - szare, nie ciemne odcienie, proste style spódnic i kurtek, buty na niskim bucie. Należy jednak zauważyć, że takie ubrania były bardzo wygodne i szyte ściśle według norm naturalnych i wysokiej jakości materiałów.

Letnie sukienki były lekkie i dopasowane, różne modne dodatki i kołnierzyki aktywnie wchodziły w modę. Bardzo popularne były również damskie sundresses.

Religijna era odzieży z ZSRR 10Religijna era odzieży z ZSRR 11Religijna odzież ery ZSRR 12

Odzież od ZSRR - kolesie

Najbardziej żywy okres epoki ZSRR można nazwać końcem lat 50., gdy w mroku i przygnębieniu ubrań pojawiła się wesoła i wesoła młodzież w kultowych, kolorowych i wielokolorowych strojach. Young dziewczyny dandys ubrani w jasne sukienki z kropkami do kolan, z szerokimi ramiączkami, kokardkami i różnymi akcesoriami, podkreślającymi ich świetlistość za pomocą wielobarwnego makijażu i niezwykłych fryzur na tamte czasy.

Religijna era odzieży z ZSRR 1Religijna era odzieży z ZSRR 2Religijna era odzieży z ZSRR 3

Stroje chłopaków wyróżniają się także jaskrawymi kolorami i ich kombinacjami - pomarańczowe i żółte koszulki z różnymi wzorami, długie i niezgrabne kraciaste kurtki oraz jasny krawat, który tradycyjnymi standardami nie pasuje do koloru koszulki, a dodatkowo zdjęcie uzupełniono krótkimi spodniami lub dżinsami. Taki niezwykły wizerunek został umiejętnie podkreślony stylową fryzurą z polarem.

Odzież sportowa ZSRR

Okres ZSRR słynie z wysokich osiągnięć sportowych, więc ubrania sportowe charakterystyczne dla tamtej epoki nie zostały zignorowane.

Charakterystyczną cechą odzieży sportowej w stylu ZSRR była tkanina jednokolorowa z charakterystycznymi kilkoma poziomymi paskami na klatce piersiowej, a także paski na spodniach. Innym popularnym stylem była duża wstawka na klatce piersiowej z tkaniny o innym kolorze.

.
Religijna era odzieży z ZSRR 4Religijna era odzieży z ZSRR 5Religijna odzież ery ZSRR 6