Łzy dzieci i napady złości wywołują u dorosłych burzę emocji. Wiele matek jest natychmiast atakowanych przez tę samą płaczliwość, a niektóre (najczęściej moralnie bardzo zmęczone) mają przebłyski niewytłumaczalnej wściekłości. Próbujemy wziąć się w garść i zrozumieć, dlaczego dziecko często płakało.

Dlaczego dziecko zaczyna boleć?

Istnieje wiele powodów, dla których dzieci mają łzy w oczach, jest lista najczęściej spotykanych.

 1. Niemowlęta mogą zacząć płakać z powodu głodu, dyskomfortu, pragnienia spania, gdy proszą mamę o długopisy.
 2. W szóstym tygodniu życia przed pójściem spać może pojawić się niepokój i płacz - jest to rodzaj rozładowania emocji nagromadzonych w ciągu dnia, adaptacja, która wkrótce przejdzie.
 3. Cięcie zębów również powoduje płacz.
 4. Niektóre dzieci boją się głośnych dźwięków i głosów, słysząc je, dziecko płacze.
 5. Obalanie lub uderzanie - z fizycznym bólem, jest zjawiskiem naturalnym, nawet jeśli nie jest bolesne współczucie i wsparcie. Po prostu nie musisz płakać i żałować, po prostu przytul dziecko, powiedz: "Nic się nie dzieje, ale jesteś silny! I ogólnie dobrze zrobione! ".
 6. Oglądając smutną kreskówkę lub czytając smutną historię, widząc bezdomnego zwierzęcia na ulicy.
 7. Bardzo często płaczące dzieci próbują przyciągnąć rodziców, potrzebujących pomocy, wsparcia lub uczucia. W tym przypadku nie karcuj dziecka. Jeśli poczuje twoją miłość i troskę, stanie się bardziej uprzejmy i towarzyski. Pokazując dziecku, że go kochasz i jesteś zawsze gotowy, aby ci pomóc, stworzysz w ten sposób bazę przyjaznych stosunków w przyszłości. W końcu nie ma nic lepszego, żeby wiedzieć, że mama lub tata są najlepszymi przyjaciółmi. Jeśli nie nawiązujesz takiego kontaktu, ryzykujesz w przyszłości nieposłuszeństwem i silnymi napadami złości.
 8. Strach przed nieznajomymi. A rodzice są tutaj bardzo winni. Nie możesz przestraszyć dziecka słowami: "nie będziesz posłuszna, oddam ci ciocię!". Dzieci w to wierzą i podświadomie zaczynają się bać. Jeśli nadal będziesz znęcać się nad dzieckiem z ludźmi, może ono przekształcić się w osobę nietowarzyską i osławioną.
 9. Nadmiar emocji czasami rozlewa się również na płacz.
 10. Choroba dziecięca.
 11. Protest - niechęć do snu, jedzenia, ubierania się lub robienia tego, co mówi mama.
 12. Coś nowego i niezrozumiałego, powodującego strach, a potem łzy.
 13. Lekarze - najniebezpieczniejsza dziecięca kukurydza. Trzeba starać się zrobić dziecko z ludźmi w białych płaszczach. Staraj się grać w domu w szpitalu, pokaż, że inspekcja nie jest bolesna.
 14. Zmień sytuację (przedszkole, szkoła), spróbuj rozwinąć zainteresowanie tym, co on tam zrobi.
 15. dziecko często płacze
 16. Resentyment w działaniach innych dzieci. Dziecko może pamiętać i płakać przez kilka dni z faktu, że ktoś go pchnął lub zabrał.

Ale oprócz tych powodów, czasami pojawiają się problemy zdrowotne, z którymi trzeba się uporać przy pomocy neuropatologa.

W każdym razie, jeśli dziecko jest bardzo jęczące, musisz poszukać przyczyny jego łez, ponieważ płacz jest rodzajem języka, który musisz zrozumieć. I uspokoić dziecko, po prostu go pogłaskać i przytulić, ponieważ nie ma nic przyjemniejszego niż delikatne ręce matki.