Ponieważ u noworodka nadal występuje niedobór układu trawiennego, często rodzice mogą oznaczyć trudności dziecka w trawieniu pokarmu, zmianie stolca i częstej kolce. Takie cechy funkcjonowania przewodu żołądkowo-jelitowego mogą wystąpić z powodu braku enzymów trzustkowych. To z kolei może przyczynić się do rozwoju dysbioza jelitowa . W takim przypadku gastroenterolog może przepisać kurację Creona 10 000 i wyjaśnić rodzicom, jak podawać Creon dzieciom, biorąc pod uwagę stan fizjologiczny dziecka i jego wiek.

Creon 10000 dla noworodków: wskazania do stosowania

Kreon (inna nazwa - pankreatyna) jest trawieniem, które pozwala wypełnić niedobór enzymów trzustkowych. Substancje zawarte w jego składzie pozwalają dziecku na bardziej produktywne rozkładanie pokarmu, dzięki czemu jest lepiej wchłaniane przez organizm, szybciej trawione, następuje ogólna poprawa w funkcjonowaniu przewodu żołądkowo-jelitowego. Kreon jest absolutnie bezpiecznym lekarstwem, więc może być podawany nawet niemowlętom.

Creon 10.000 przepisanych na następujące choroby:

 • przewlekłe zapalenie trzustki;
 • pankreatektomia;
 • dyspepsja ;
 • stan dziecka po napromieniowaniu;
 • mukowiscydoza;
 • wzdęcia;
 • częste biegunki;
 • niedrożność przewodów trzustkowych;
 • dziecko jest na specjalnej diecie po zabiegu gastrektomii;
 • naruszenie wchłaniania pokarmu (na przykład po resekcji żołądka i jelit).

Jeśli noworodek nie ma żadnych problemów z pracą przewodu pokarmowego, można go wypić przez trawienie, aby poprawić trawienie nawet u zdrowych dzieci. Jednak przed użyciem w każdym przypadku należy skonsultować się z lekarzem.

Creon dla dzieci: dawkowanie

Podczas mianowania Creona, rodzice są pytani, jak dać Creonowi dziecko. W przypadku noworodka maksymalna dopuszczalna dawka dzienna Creon wynosi nie więcej niż 10 000-15 000 IU. Przy przepisywaniu dawki bierze się pod uwagę wiek dziecka, rodzaj i ciężkość choroby, którą ma. Kreon jest uwalniany w kapsułkach. W przypadku dawkowania noworodków, wlej zawartość kapsułki do łyżki stołowej i wymieszaj z mlekiem matki lub mieszanką. Nie zaleca się dodawania zawartości kapsułek do gorącego płynu.

Kreon przyjmuje się w dwóch dawkach: po raz pierwszy przed posiłkiem w ilości 1/6 lub 1/3 kapsułki, w zależności od zaleceń lekarza, druga dawka - podczas posiłku lub po posiłku, dziecko otrzymuje resztę zawartości kapsułki.

W mukowiscydozie przepisano krem ​​Creona 25000, jednocześnie kontynuując obserwowanie maksymalnej dziennej dawki wynoszącej 10 000 jednostek. Za jeden posiłek dziecko otrzymuje 1000 jm. Dziecko musi znajdować się pod ścisłym nadzorem lekarza, aby wykluczyć zmiany okrężnicy.

Podczas przyjmowania kremów ważne jest zapewnienie dziecku dużej ilości napoju, aby uniknąć zaparcia.

Creon: efekty uboczne

Jak każdy lek, CREON 10,000 ma efekty uboczne:

 • nudności, wymioty;
 • zmiany stolca: zaparcia, biegunka;
 • ból brzucha;
 • wysypki skórne.

Nie zaleca się przepisywania kremu dzieciom z ostrym zapaleniem trzustki wskazania krezki lub zaostrzenie jej przewlekłej postaci.

Kupując dziecku śmietankę, należy zwrócić szczególną uwagę na datę produkcji, ponieważ z czasem aktywność jej enzymów może się zmniejszyć, w wyniku czego efekt terapeutyczny również maleje.

W aptece można znaleźć analogie kreona: gastenorm forte, mezim, panzinorm, ermital.

W przypadku problemów z trawieniem u niemowlęcia zaleca się wypicie preparatu Creon. Jednak dawka powinna być minimalna, a czas trwania leczenia tak krótki, jak to możliwe, aby organizm dziecka nauczył się samodzielnie zarządzać żywnością.