co pomaga ukąszeniom komarów dla dzieci Rodzice spędzają więcej czasu z dzieckiem na świeżym powietrzu w lecie. Wielu próbuje wyjść z miasta, chodzić po lesie lub odpocząć na brzegu zbiornika. Ale tak wspaniałe wydarzenie może zostać przyćmione przez ukąszenia komarów. Te irytujące owady mogą powodować wiele niedogodności dla dorosłych i co możemy powiedzieć o dzieciach. Dlatego matki muszą wiedzieć, co jest dobre dla dzieci po ukąszeniach komarów.

Drogerie

Teraz w sprzedaży są leki dla wszystkich grup wiekowych, ich zasięg jest dość szeroki. Kupując lekarstwo, mama powinna zauważyć, że nie ma ograniczeń wiekowych w jego przeciwwskazaniach.

Możesz kupić Balsam Rescuer, zmniejszy stan zapalny, dodatkowo przyspieszy proces gojenia.

Często polecają eksperci Żel Fenistil. Pozwoli także pozbyć się zapalenia, łagodzi swędzenie. Ważne jest, aby narzędzie zapobiegało rozwojowi alergii i aby lek mógł być stosowany u niemowląt.

Środki ludowe

Tak się złożyło, że dziecko zostało ukąszone przez komary i nie ma lekarstwa na ukąszenia pod ręką. Następnie musisz poszukać pomocy z tych łatwych do znalezienia narzędzi. Możesz spróbować dołączyć:

  • kawałek cebuli, ząbek czosnku;
  • posiekaną natką pietruszki, miętą;
  • liść babki, mniszek lekarski;
  • trochę kefiru, śmietana
  • olejek z drzewa herbacianego;
  • liść aloesu;
  • sok z cytryny;
  • zawiesina sody lub jej roztwór (potrzeba około 0,5 łyżeczki na filiżankę wody).

Uważa się, że wszystko to pomaga dobrze od ukąszeń komarów dla dzieci, łagodzi swędzenie i zaczerwienienie. Dodatkowo oznacza to, że wielu z nich z pewnością będzie pod ręką.

Ale rodzice muszą pamiętać, że ukąszenia owadów mogą powodować ciężką reakcję alergiczną. Jeśli dziecko ma już tendencję do ich przyjmowania, ważne jest, aby w apteczce były dostępne leki przeciwhistaminowe, których wybór jest wcześniej omawiany z lekarzem. Jeśli dotknięty obszar staje się czerwony, rozpoczął się silny obrzęk, wówczas powinieneś skontaktować się z placówką zdrowia, aby zapobiec poważnym konsekwencjom alergii.