kaszel w czasie ciąży Wiadomo, że przyszłe zdrowie matki odzwierciedla rozwój dziecka. Kobiety rozumieją, że podczas ciąży różne dolegliwości mogą zaszkodzić maluchowi. Ale w pełni, aby chronić się przed chorobą przez 9 miesięcy, nie wszystko. Również przyszłe mamy wiedzą, że nie mogą przyjmować wszystkich leków, których używały przed poczęciem. Kaszel w czasie ciąży jest częstym problemem. Jak poradzić sobie z takim naruszeniem zdrowia, warto znać każdą przyszłą matkę.

Przyczyny kaszlu

Zazwyczaj ten objaw pojawia się, gdy infekcja wirusowa infekuje drogi oddechowe. Kiedy śluzówka błony śluzowej nosa drażni tylną ścianę gardła, odprowadzając nad nią, co powoduje kaszel. Ta sama reakcja może być spowodowana zmianami śluzowymi w przypadku zapalenia w gardle.

Jeśli lekarz zdiagnozował zapalenie oskrzeli, kobieta zaczyna kaszleć z powodu nagromadzenia dużych ilości śluzu w drogach oddechowych. Występuje również zapalenie płuc, zapalenie opłucnej, gruźlica i nowotwory.

Inną przyczyną ciężkiego kaszlu w czasie ciąży są choroby alergiczne. Tylko lekarz może dokonać dokładnej diagnozy, ocenić stan zdrowia.

Co to jest niebezpieczny kaszel w czasie ciąży?

Nie należy opóźniać leczenia, nawet jeśli stan zdrowia nie jest szczególnie zakłócony. Problem taki jak kaszel w czasie ciąży niesie zagrożenie we wszystkich 3 trymestrach:

  • przyszłe matki mogą się szybko rozwijać. Tak więc ostre infekcje wirusowe układu oddechowego po bardzo krótkim okresie czasu mogą przekształcić się w bardziej niebezpieczne zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc;
  • jeśli kaszel podczas ciąży w pierwszym trymestrze ciąży jest objawem nawet łagodnej infekcji, może to prowadzić do problemów z rozwojem okruchów, ponieważ w tym czasie jakakolwiek dolegliwość może powodować patologię u płodu;
  • taki problem może sprowokować napięcie macicy, zagrożenie poronieniem, może spowodować oderwanie łożyska.

Problem jest szczególnie niebezpieczny dla kobiet niosących bliźnięta. Istnieje również dodatkowe ryzyko dla osób zdiagnozowanych. niskie łożyskowanie, prezentacja.

Co możesz zrobić, gdy kaszlesz podczas ciąży?

Wszelkie leki powinny być przepisywane przez lekarza, ale przyszłym matkom przydaje się wiedza na temat tego, co może im zaoferować lekarz. Nominacje będą się różnić w zależności od wieku ciążowego, powiązanych chorób, natury kaszlu.

W pierwszych tygodniach powinieneś unikać podawania leków. Aktywnie wykorzystuj płukanie, wdychanie, kompresy. Kaszel podczas ciąży w 2. trymestrze może być leczony niektórymi lekami, na przykład Prospan, Gadeliks. W razie potrzeby można przepisać takie środki przeciwkaszlowe podczas ciąży, jak Sinekod, Bromhexin, Fluditec. Ale te leki są przeciwwskazane w późniejszych okresach.