Teraz gotowe sauny z domu z bali, które są kupowane od specjalnych firm stolarskich, zostały szeroko rozpowszechnione i są dostarczane na miejsce w ciągu zaledwie kilku dni i są tam instalowane. Jest to jeden z najprostszych sposobów na uzyskanie pięknej, ciepłej, przytulnej i trwałej sauny, a także na przekształcenie kraju lub działki.

Zalety kąpieli z domu z bali

Główną zaletą tej wersji kąpieli jest oczywiście jej pełna naturalność i przyjazność dla środowiska. Drzewo tworzy sprzyjającą atmosferę wewnątrz sauny, nie wyrzuca szkodliwych substancji do powietrza po podgrzaniu, ale wręcz przeciwnie - daje wspaniały nasycony zapach. Ze względu na właściwości drewnianych ścian, aby utrzymać ciepło i służyć jako naturalny odpowiednik termosu, kąpiel taka będzie łatwo topiona i podgrzewana do pożądanej temperatury, a następnie będzie schładać się wolniej niż podobne pomieszczenia z innych materiałów. Ponadto drzewo wygląda niezwykle pięknie, a taka wanna może ozdobić każdego stacja .

Zaletami domu z bali są również dość szybka produkcja i prosty montaż na miejscu. Wystarczy wybrać odpowiedni projekt domu z bali, który zostanie przesłany i złożony z gotowych dzienników w ciągu kilku dni. Oznacza to, że otrzymasz praktycznie gotową do użycia kąpiel o dobrej jakości. Systemy łączące kłody w kłody bez użycia gwoździ również sprawiają, że są one bardzo trwałe i trwałe, a ponadto różne sposoby obróbki pluć i szczelin między kłody wchodzące w ramę powodują, że kąpiel jest jeszcze cieplejsza.

Warianty chat z bali

Decydując, która łaźnia do zainstalowania na Twojej stronie, najczęściej odpychasz się od planowanej funkcjonalności, a także ile wolnego miejsca jest na podwórku, aby zainstalować wannę.

Tak więc, jeśli planowane jest rozpoczęcie budowy na nowej i jeszcze niezamieszkanej stronie, można zamówić kąpiel o niemal dowolnym rozmiarze. Często wybór dotyczy także projektów saun od mansardowy . Ta opcja wydaje się bardzo logiczna, ponieważ na poddaszu można zorganizować tymczasowe mieszkanie na ten okres, podczas gdy prowadzone będą prace przy budowie głównego domu. Później na poddaszu możesz zrobić pokoje dla gości lub, na przykład, zaciszne warsztaty dla właściciela lub kochanki domu.

Innym wariantem dużej wielkości jest drewniana łaźnia z bala z dołączonym tarasem, gdzie można urządzić długie spotkania, herbaciarnie lub wyposażyć teren rekreacyjny. Zwykle minimalna wymagana szerokość takiego tarasu to nie mniej niż dwa metry, a jeszcze lepiej trochę więcej. Rodzaj domu kąpielowego z domu z bali to rodzaj łaźni z patio: w tym przypadku baldachim łączy się z elewacją budynku, ale podłoga nie jest wykonana i pozostaje ziemna. Jest to znacznie prostsze we wdrażaniu i często bardziej ekonomiczne rozwiązanie.

Jeśli natomiast wolna przestrzeń do zainstalowania wanny z zaokrąglonego domu z bali nie jest duża i nie przekracza 20-25 metrów kwadratowych, wówczas wybór projektu można ograniczyć do kilku standardowych wariantów prostokątnych lub kwadratowych. Jednak taka kąpiel nie będzie zbyt bliska, a zbudowanie jej będzie dużo łatwiejsze niż dużego budynku. Często są też gotowe projekty z już rozmieszczonymi półkami wewnętrznymi dla wygodniejszego korzystania z sauny w celu jej przeznaczenia.

Może zaistnieć sytuacja, że ​​klient nie będzie w stanie znaleźć odpowiedniego spośród proponowanych gotowych projektów budowy logów. W takim przypadku firma zajmująca się obróbką drewna zwykle oferuje opracowanie indywidualnego projektu, który spełnia wszystkie życzenia i potrzeby klienta, a także jego szybkie wdrożenie i odbiór gotowego dziennika już w miejscu stałego umieszczenia.

Bania z domu z bali1Łaźnia z dziennika 2Stodoła z dziennika 3
Bania z domu z bali 4Łaźnia z domu z bali5Łaźnia z dziennika 6
Łaźnia z domu z bali7Łaźnia z domu z bali9Łaźnia od log8