Zwykle ludzie próbują wznieść dom wiejski, altanę i łaźnię we własnej działce w oddzielnych budynkach. Ale często jego wielkość nie daje możliwości realizacji imponujących projektów. Optymalnym rozwiązaniem jest aranżacja wielofunkcyjnego budynku pod wspólnym dachem. Jednym z tych oryginalnych rozwiązań jest łaźnia z dużą piękną pergolą. Pozwoli Ci to w pełni zrelaksować się po pracy w bardzo komfortowych warunkach.

Zalety sauny połączonej z altaną

 1. Realizacja takiego projektu nie będzie kosztować cię tak bardzo, jak w przypadku budowy oddzielnej wanny z pergolą z bali lub cegieł. Używasz wspólnego fundamentu i dachu, oszczędzając dużo materiału.
 2. Układanie drogi między budynkami również kosztuje trochę pieniędzy, tutaj również uzyskasz wymierne oszczędności.
 3. Komunikacja będzie musiała ciągnąć tylko jeden budynek.
 4. Tuż przy wyjściu z szatni znajdziesz się w wygodnym pokoju do odpoczynku.
 5. Pawilony można łatwo wyposażyć w grille lub sprzęt do grillowania.

Odmiany altanek z wanną:

 1. Kąpiel z otwartą altaną z baru.
 2. Ten typ konstrukcji ma wspólny dach i podłogę, ale krawędzie altany są ograniczone tylko przez rzeźbione szyny, nie ma zewnętrznej zewnętrznej ściany. Minusem tego projektu jest większa otwartość obszaru rekreacyjnego. Przy silnym wietrze nie jest zbyt dobrze, aby tu siedzieć, śnieg lub krople deszczu często wlatują do środka. Ale w lecie ta opcja będzie pasować do większości letnich mieszkańców, którzy nie mają dużego kapitału na bardziej rozbudowaną budowę.

 3. Kąpiel z zamkniętą altaną.
 4. W tym przypadku mamy do czynienia z konstrukcją kapitału zamkniętą ze wszystkich stron przez ściany zewnętrzne. Najczęściej właściciele uciekają się do panoramiczne oszklenie strefa altanka, która sprawia, że ​​reszta jest bardzo wygodna nawet w zimnym okresie. Zastosowanie wymiennego szkła lub dużych okien otwierających pozwala w razie potrzeby na wypełnienie konstrukcji czystym powietrzem.

 5. Pawilony z półotwartą wanną.
 6. Taka wanna z altaną zbudowana jest z cegieł lub kłód, strefa rekreacyjna dodatkowo chroniona jest jedną lub dwiema ścianami głównymi od strony, z której najczęściej dochodzi do burz lub wieje silny wiatr. Zimą, oczywiście, w tym miejscu nie jest szczególnie przytulnie, ale w lecie przy złej pogodzie dostaniesz całkiem dobre schronienie przed deszczem.

  Istnieje wiele projektów połączonej kąpieli z altaną, które pozwolą na wzniesienie nie tylko funkcjonalnego budynku, ale także prawdziwej dekoracji bungalowy . Wśród nich jest sporo opcji budżetowych, które zadowolą nawet osoby o skromnych dochodach. Dlatego ten typ łaźni jest bardziej szczegółowy i należy go rozważyć, jeśli planujesz zbudować tę ważną strukturę na swojej stronie.

  Wanna z pergolą 1Wanna z pergolą 2Wanna z pergolą 3
  Wanna z pergolą 4Wanna z pergolą 5Wanna z pergolą 6
  Wanna z pergolą 7Wanna z pergolą 8Sauna z altanką 9