Rozpoczynając budowę nowego mieszkania, właściciele powinni najpierw mieć dobry pomysł, jak to będzie wyglądać fasada , otwory okienne i drzwiowe, elementy dekoracyjne, dach. Paleta kolorów wykończenia domu na tle krajobrazu i sąsiadujących budynków powinna wyglądać harmonijnie i oryginalnie, nie powodując uśmiechu i oszołomienia przechodnia. Dość popularnym wyborem jest dom z czerwonym dachem, zastanówmy się, jak podkreślić zalety takiej konstrukcji budynku, wykorzystując wszystkie zalety tego rozwiązania konstrukcyjnego.

Jaka fasada powinna mieć dom z czerwonym dachem?

Istnieją trzy klasyczne schematy, które są stosowane w budownictwie:

  1. Kolorystyka dachu i fasady jest prawie taka sama. W tym przypadku kompozycja czasami wygląda harmonijnie, ale nieco nudno. Wizualnie wszystkie elementy budynku na odległość zdają się łączyć, nawet przy użyciu niektórych technik projektowania, niezwykle trudno jest wybrać niezbędną część w takim monolitycznym wyglądzie.
  2. Ciemnoczerwony dach i lekka fasada. Ta opcja nie jest na darmo najbardziej popularna, ponieważ taki dom wygląda przyjemnie dla oka w prawie każdym krajobrazie. Na przykład, czerwono-brązowy kolor dachu będzie dobrze ocieniać duże jasne ściany, zwłaszcza jeśli otwory okienne lub cokół również wykończenia z materiału o podobnym kontrastowym kolorze.
  3. Lekki dach i ciemna fasada. Jasny i nienasycony kolor jasnoczerwony dachu nie jest częstym rozwiązaniem w budownictwie. Bardziej nadaje się do bajecznego i nieco frywolnego w prawdziwym życiu mieszkania Barbie. Jeśli wyobrażamy sobie taki dom z ciemnofioletowymi lub ciemnobrązowymi ścianami, to generalnie mamy jakiś eksperymentalny i niezwykle nietypowy model, który może być zaaranżowany tylko dla bardzo niezwykłych ludzi. Bardziej powszechną opcją jest czerwony dach i czarny, ciemnoszary lub ciemnobrązowy kolor fasady. Po dokonaniu takiego wyboru, spróbuj wzmocnić kolorystykę dachu w tej samej kolorystyce okien i drzwi wejściowych, ta metoda sprawi, że Twój budynek stanie się trochę bardziej wesoły i oryginalny.

Jakie fasady są najlepsze dla domu z czerwonym dachem?

Istnieje kilka zasad dotyczących zgodności poszczególnych kolorów, ale najbardziej udaną jest tabela opracowana przez szwedzkiego specjalistę Maxa Luschera. Zgodnie z jego zaleceniami najbardziej niefortunne będzie połączenie czerwonego dachu z turkusową, różową i jasnoniebieską fasadą. Najkorzystniejszy jest czerwony kolor dachu na tle białych, beżowych, żółtych, jasnozielonych ścian. Perłowe, szare fasady przy czerwonym dachu są punktowane na tym stole cztery punkty na pięć, co jest również uważane za całkiem akceptowalny wynik.

таблица сочетания цветов Макса Люшера

Ponadto, planując dom, można korzystać z wielu programów, które pozwalają symulować przyszły gotowy widok dowolnej struktury mieszkalnej. Możesz nawet pomalować siebie lub przy pomocy specjalistów, aby narysować wnętrze przyszłej budowy z sąsiednimi sąsiednimi domami, co pomoże uniknąć błędów podczas budowy.

Nie zapomnij o szczegółach, które znacznie wpływają na wygląd domu. Kolor rynien lub poręczy schodów jest w stanie podkreślić wybrany schemat kolorów. Na przykład, w wielu przypadkach czerwone dreny w domu z czerwonymi dachami wyglądają bardzo interesująco, spektakularnie i nietypowo. Jednocześnie białe rynny mają również prawo istnieć, wyglądają jak piękna rama dla jasnego wierzchołka domu.

Widzisz, że jest tak wiele opcji, że bez wizualizacji 3D lub dobrego szkicu nie powinieneś przechodzić bezpośrednio do budowania lub kupowania materiałów. Lepiej, aby rada rodzinna rozważyła wszystkie odpowiednie sposoby projektowania przyszłego domu z czerwonym dachem.

Czerwony dach 1Czerwony dach 2Czerwony dach 3
Czerwony dach 4Czerwony dach 5Czerwony dach 6
Czerwony dach 7Czerwony dach 8Czerwony dach 9