Półprzezroczysty tiul monofoniczny lub tiul ze wzorami służy jako znakomita dekoracja otworów okiennych. Dzięki swoim dekoracyjnym właściwościom nadaje kuchni lekkości, tworząc atmosferę komfortu i spokoju.

Tiul jest niezwykle popularny na całym świecie, dlatego jego asortyment rośnie każdego dnia. Liczba różnych rodzajów tiulu jest tak duża, że ​​czasami bardzo trudno jest wybrać jeden lub drugi.

Wybierając tiul do kuchni, pomysły na projekt powinny być spójne z ogólnym stylem pokoju. Jeśli chodzi o teksturę i kolor materiału, może stać się jasnym kontrastem i neutralnym tłem dla innych interesujących rzeczy.

Tiul na grommet w kuchni

Oczko tiulowe będzie idealnym dopełnieniem każdego wnętrza, sprawi, że kuchnia będzie stylowa i wygodna. Jest to prostokątna tkanina tiulowa, której górna część ma duże okrągłe otwory ozdobione przelotką. Pierścienie mogą być z tworzywa sztucznego i metalu. Wykonują zarówno zadanie dekoracyjne, jak i funkcjonalne. Krążek umożliwia swobodne poruszanie się tiulu po okapie i tworzy jednolite faliste fałdy.

Tiul - siatka w kuchni

Tiulowa siatka wykonana jest z naturalnych materiałów (len, jedwab, bawełna) i syntetycznych (nylon, nylon, poliester). Ta płócienna struktura siatkowa o różnych stopniach gęstości. Istnieje tiulowa siatka zarówno z całkowicie przewiewnym przeplotem nici, jak i grubszym. Jego komórki mogą mieć różne rozmiary - od najmniejszej do największej.

Tiulowa siatka doskonale harmonizuje z drewnianym wnętrzem. Taki tiul pasuje również do kuchni z balkonem lub tarasem, zwłaszcza jeśli jest to domek wiejski lub dom położony w pobliżu wody.

tiulowa siatka w kuchni 1tiulowa siatka w kuchni 2tiulowa siatka w kuchni 3

Tiulowe kluski w kuchni

Makaron tiulowy w postaci długich nici jest niezwykły i bardzo oryginalny. Niewątpliwie jest to zwycięska opcja dla okien twojej kuchni. Tiule pasują do każdego wnętrza i wyglądają dobrze z lambrekinami, żaluzjami poziomymi, klasycznymi zasłonami itp.

Wykonany jest z wysokiej jakości cienkich nici o szerokości do 5 mm, które można ozdobić dużymi perłami z masy perłowej.

Taki tiul nie jest podatny na splątanie. Łatwo się go pozbywa, nie marszczy i nie potrzebuje prasowania, nie blaknie na słońcu i nie blaknie. Przy pomocy tiulowego makaronu można ozdobić nie tylko okno, ale także łuki, drzwi.

tiulowe kluski w kuchni 1tiulowe kluski w kuchni 2tiulowe kluski w kuchni 3

Tiul z lambrekinem w kuchni

Jest dwóch rodzajów. Twardy Lambrequin bez falban i draperii zdobią nowoczesne wnętrze kuchni, a fałdy dodają powagi.

Miękki lambrekin często używany w salonie lub sypialni, ale w kuchni wygląda oryginalnie i pięknie. Składa się z bujnych fałd, zamocowanych po obu stronach i kaskad z tkaniny, ozdobionych wstążkami po bokach. Aby pomieszczenie było jaśniejsze, wielu wybiera krótki tiul do kuchni, który nie opóźnia światła.

Lambrekin pozwala ukryć wady i zapewnić kompletność okna. Dzięki niemu możesz wizualnie dostosować proporcje okna.

tiul z lambrekinem w kuchni 1tiul z lambrekinem w kuchni 2tiul z lambrekinem w kuchni 3

Tiul do kuchni z oknem wykuszowym

Obecność wykuszowego okna w kuchni to prawdziwy prezent dla fanów oryginalnego projektu. Projekt tiulu w kuchni z oknem wykuszowym powinien być starannie przemyślany.

Dodatkowe naturalne oświetlenie sprawia, że ​​kuchnia jest lżejsza, wygląda na szerszą. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na projekt okien. Zazwyczaj są one zasłonięte francuskim, roletami lub żaluzjami. Delikatny i romantyczny w kuchni z wykuszowym oknem wygląda jak okna z półprzezroczystego tiulu.

tiul kuchenny z oknem wykuszowym 1tiul kuchenny z oknem wykuszowym 2tiul kuchenny z oknem wykuszowym 3

Kupując biały tiul w kuchni, powinieneś preferować materiały, które są łatwe do mycia i nie tracą kształtu.

tiul kuchenny biały1biała kuchnia tiulowa3biała kuchnia tiulowa3