Do leczenia kręgosłupa nie zawsze wystarcza wysiłek fizyczny i lekarstwo. Nowoczesne urządzenia mogą nie tylko ułatwiać leczenie, ale także zapobiegać chorobom. Jednym z tych narzędzi jest gorset dla kręgosłupa.

Jaki jest przydatny gorset ortopedyczny dla kręgosłupa?

Funkcją gorsetu ortopedycznego kręgosłupa jest rozładowanie problematycznych obszarów pleców z powodu wsparcia utworzonego przez sztywne żebra. Właściwości ściskania zapewniają zwiększone ciśnienie w odcinku piersiowym grzbietu. W ten sposób zmniejsza się nacisk na przestrzeń międzykręgową kręgosłupa, co pozwala zmniejszyć dalsze przemieszczenie krążka i deformację kręgów. Gorset wysokiej jakości dla kręgosłupa zapewni Ci:

 • zmniejszenie bólu w urazach i chorobach kręgosłupa;
 • niezawodne wspomaganie kręgosłupa i mięśni kręgosłupa po operacji;
 • korekta postawy ze skoliozą;
 • poprawa krążenia krwi w problematycznych obszarach pleców z powodu jakości materiału gorsetu;
 • zapobieganie chorobom układu mięśniowo-szkieletowego przy dużych obciążeniach.

Jak wybrać gorsety na kręgosłup?

Po zabiegach chirurgicznych lub urazach kręgosłupa lędźwiowego gorset pomoże złagodzić proces rehabilitacji i zmniejszyć zespoły bólowe poprzez naprawienie uszkodzonego miejsca. Ale wiele chorób kręgosłupa. Dlatego modele gorsetów są tak różnorodne.

W zależności od celu należy wybrać gorset, który wykona dokładnie te funkcje, które zapewnią właściwe leczenie i zapobieganie:

 1. Gorset na kręgosłup piersiowy to system bandaża przypominający kamizelkę, która zapina się pod piersią. Pasuje całkiem nieźle na klatce piersiowej, wykonany z elastycznej tkaniny z wewnętrznymi metalowymi lub plastikowymi oponami. Zaleca się noszenie takiego gorsetu z osłabionymi mięśniami klatki piersiowej w celu korekty postawy, z wystającymi łopatkami, a także osteochondrozy kręgosłupa piersiowego. System jest również stosowany jako gorset do prostowania kręgosłupa.
 2. gorset z twardym kręgosłupem
 3. W przypadku złamania kręgosłupa zalecany jest gorset gipsowy, za wyjątkiem odcinka szyjnego kręgosłupa. Ale w okresie rehabilitacji lub w przypadkach, gdy nie można użyć gorsetu gipsowego, stosuje się gorset przedłużający. Gorset ze złamaniem kompresyjnym kręgosłupa powinien wykonać zadanie elementu prostownika, który pomoże przywrócić wysokość kręgu.
 4. Twardy gorset na kręgosłup pełni funkcję wspomagającą narządy wewnętrzne o osłabionej aktywności mięśniowej. Przeznaczony jest do trwałego noszenia po urazach i chirurgii kręgosłupa.
 5. Gorset do lędźwiowego odcinka kręgosłupa to szeroki pas ze sztywnymi podłużnymi lub poprzecznymi plastikowymi lub metalowymi wstawkami. Zaleca się nosić jako gorset do kręgosłupa z przepuklinami i przemieszczeniami odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Jak nosić gorset na kręgosłup?

Aby nosić gorset dał pozytywny wynik, musisz znać pewne zasady jego używania:

 1. Noś gorset tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Używanie gorsetu bez przyczyny może prowadzić do osłabienia mięśni pleców, co w przyszłości prowadzi do zwiększonego obciążenia kręgosłupa i jego deformacji.
 2. Czas ciągłego noszenia gorsetu - 6 godzin dziennie. W nocy gorset należy usunąć.
 3. W czasie pracy z ciężarami warto założyć gorset, zdejmując go w przerwach.
 4. Bolesne odczucia w zapaleniu korzeni i osteochondrozie dają powód do noszenia gorsetu, który będzie również pełnił funkcję rozgrzewającą. Jeśli minął okres ostrego bólu, a czas noszenia przekroczył 6 godzin, należy usunąć gorset.
 5. gorset do kręgosłupa lędźwiowego
 6. Noś gorset do kręgosłupa powinien być ściśle zgodny z instrukcją jego użycia.Rozmiar gorsetu, aby wybrać tylko własne. Zbyt ciasny gorset doprowadzi do naruszenia krążenia krwi, a zbyt luźny nie będzie spełniał swoich funkcji.
 7. Aby sprawdzić, czy gorset jest odpowiednio napięty, spróbuj go przekręcić w talii. Można się do tego przydać? Więc musisz dokręcić więcej. Silne zmarszczki w pępku mówią o zbyt ciasnym gorsecie.
 8. Nie próbuj robić gorsetu dla kręgosłupa własnymi rękami. Nieprawidłowo obliczona sztywność i położenie żeber może nie tylko zmniejszyć skuteczność takiego gorsetu, ale także prowadzić do zaburzeń narządów wewnętrznych.