Nie każda kobieta ma naturalny atrakcyjny wygląd. Ale to nie jest powód do rozpaczy. Kilka manipulacji i wszystko można łatwo naprawić. Czasami wystarczy, aby kształt brwi był prawidłowy, a obraz zmieni się dramatycznie. Niestety, niewielu wie, jak to zrobić. Ale to cała nauka, którą jednak można bez problemu zrozumieć w domu.

Jak wybrać właściwe brwi w kształcie twarzy?

Bardzo ważne jest, aby znać i rozważać swój kształt twarzy. W przeciwnym razie możesz poważnie zepsuć swój obraz. Ten czynnik wpływa oczywiście na wybór włosów, makijażu i brwi.

Istnieje kilka prostych prawd o tym, jak wybrać kształt brwi. Zapamiętaj je łatwo:

 1. Właściciele twarzy typu kwadratowego mają proste i nieco ciężkie kości policzkowe i linie szczęki. Aby zmiękczyć obraz, musisz zrobić łukowate brwi. Nie powinny być wyraźną fałdą. Wysokie łuki są dozwolone. Można je również rozszerzyć, koncentrując się na uwadze. Ale cienkie i ostre brwi nie są kategorycznie mile widziane.
 2. jak wybrać brwi w kształcie twarzy 4
 3. Trójkątna twarz jest skierowana w stronę kości policzkowych i brody. Lekko podniesiony i gładko zakrzywiony - taki kształt brwi jest w tym przypadku prawidłowy.
 4. jak wybrać brwi w kształcie twarzy 5
 5. Wyciągnięta owalna twarz zwykle charakteryzuje się masywnym podbródkiem. Pożądane jest odwrócenie od niego uwagi. Możesz to osiągnąć z prostymi brwiami. Wizualnie sprawią, że twarz stanie się szersza i zmiękczy. Wielkim błędem byłyby wysokie łuki. Takie rozwiązanie jeszcze bardziej wydłuży twarz.
 6. jak wybrać brwi w kształcie twarzy 2
 7. Najbardziej korzystny jest owalny kształt . Brwi o prawidłowym kształcie dla owalnej twarzy są proste w poziomie. Z wielkim pragnieniem mogą być nieco zaokrąglone, ale należy to robić bez fanatyzmu, w przeciwnym razie twarz będzie wydawała się wydłużona. Łuki nie powinny być zbyt szerokie. Może to wyglądać zbyt ostro, niepokojąco, nieprzyjaźnie.
 8. jak wybrać brwi w kształcie twarzy 1
 9. Romb to połączenie kwadratowych i trójkątnych kształtów. Odpowiednio, klasyczna brew o bardzo gładkiej i miękkiej krzywiznie jest najbardziej odpowiednia dla diamentowej twarzy. Spowoduje to wizualne zmniejszenie kości policzkowych.
 10. jak wybrać właściwe brwi zgodnie z kształtem twarzy 6
 11. Zadanie właścicieli okrągła twarz - wydłuż ją. W tym celu konieczne jest jedynie podniesienie brwi z wyraźnym załamaniem. Idealnie łuk będzie wyglądał cienką, ale niezbyt ostrą końcówką. Tracącym rozwiązaniem dla okrągłej twarzy są zaokrąglone brwi.
 12. jak wybrać brwi w kształcie twarzy 3

Jak poprawić kształt brwi?

Oczywiście najlepiej jest to zrobić przez specjalistę w salonie kosmetycznym. Dlatego zaleca się przynajmniej raz przeprowadzić profesjonalną korektę. Dzięki temu dowiesz się, jaki kształt brwi pasuje do Ciebie iw przyszłości, aby dopasować łuk w domu. Najlepiej, aby właściwy kształt brwi został wybrany zgodnie ze schematem. Aby narysować to drugie, będziesz potrzebował zwykłego kosmetyku. ołówek :

 1. Przymocuj ołówek do środka skrzydła nosa i skieruj go przez wewnętrzny kącik oka. Miejsce, w którym wynikowa linia prosta przekroczy brwi, będzie punktem początkowym łuku.
 2. Aby określić najwyższy punkt, rozpocznij linię prostą w tym samym miejscu i weź drugi łuk źrenicy jako drugi punkt. Na skrzyżowaniu z brwiami postaw znak.
 3. Ostatni punkt - koniec brwi - jest określony przez podobną zasadę. Początek linii znajduje się w tym samym miejscu - w centralnym punkcie skrzydła nosa. Drugim znakiem jest zewnętrzny róg oka.
jak wybrać brwi w kształcie twarzy 7

Delikatnie połącz trzy uzyskane punkty, a otrzymasz idealny łuk. Wcześniej, na wypadek, gdyby wskazane było podwójne sprawdzenie obliczeń.

Ostatnim dotknięciem jest odległość między brwiami. Najlepiej byłoby, gdyby nie było więcej niż dwa palce.