W centralnej części Paragwaj to małe miasteczko Coronel Oviedo (Coronel Oviedo), które administracyjnie należy do departamentu Caaguasu.

Informacje ogólne

Został założony w 1758 roku i pierwotnie nosił nazwę Nuestra Señora del Rosario de Agios (Nuestra Señora del Rosario de Ajos). Imię to nadano na cześć "Matki Boskiej Różańcowej z czosnkiem". W tamtych czasach to warzywo było głównym towarem na sprzedaż od lokalnych mieszkańców.

Dziś liczy 84 104 ludzi. Aborygeni zajmują się głównie hodowlą zwierząt, przemysłem papierniczym i drzewnym (tartaki i tarcica), a także rolnictwem: uprawiają trzciny cukrowe, tytoń, pomarańcze, itp. Opracowany w Coronel-Oviedo i produkcji olejków eterycznych, istnieje firma aromatyzująca.

Miasto jest ważnym punktem tranzytowym, który znajduje się na trasie między stolica Paragwaju i Tutaj, w Este . Tu urodził się były prezydent kraju, Nicanor Duarte Frutos.

Въезд в город

Pogoda w wiosce

Klimat w mieście jest umiarkowany, w ciągu roku spada tu duża ilość opadów (1610 mm), a średnia temperatura wynosi 21,6 ° C. Najczęściej pada w listopadzie (186 mm), a mniej w lipcu (85 mm).

Najcieplejszym miesiącem jest styczeń, ze średnią temperaturą 26 ° C, a najzimniejszym miesiącem jest czerwiec, kiedy kolumna rtęci ma 16 ° C.

Улицы города

Co zobaczyć w Coronel Oviedo w Paragwaju?

Miasto jest diecezją Kościoła rzymskokatolickiego, pod którego jurysdykcją znajduje się cały wydział. Jest on zawarty w metropolii metropolii. Z tego powodu główną atrakcją miejscowości jest katedra Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Są tu historyczne budynki i malownicze zielone parki. Zakupy na lokalnym rynku jest również popularną aktywnością wśród wczasowiczów.

Местный рынок

Hotele w Coronel Oviedo

W mieście jest tylko cztery hotel :

  1. El Quincho Pora to niewielki obiekt oferujący pełen zakres usług i wyposażonych pokoi. Cena obejmuje śniadanie i Internet. Na miejscu znajduje się warsztat samochodowy, w którym za dodatkową opłatą można skorzystać z usług transportowych.
  2. Dom wakacyjny Milena to wiejska posiadłość z prywatnym parkingiem i barem. Oferuje on transfer, pralnię, nowoczesne pokoje dla alergików z telewizją satelitarną, luksusowe apartamenty i śniadanie kontynentalne.
  3. Hotel Musa - hotel posiada salę konferencyjną, pralnię i 44 nowoczesne pokoje z prywatną łazienką. Restauracja serwuje tradycyjne śniadanie w Paragwaju, goście mają również bezpłatny parking i Wi-Fi w całym.
  4. Vista Alegre Natural Resort - hotel posiada basen, wannę z hydromasażem, taras słoneczny, wspólny salon i przechowalnia bagażu, wypożyczalnia rowerów, kort tenisowy i plac zabaw dla dzieci są również dostępne. Restauracja serwuje dania kuchni latynoamerykańskiej.

Instytucje te spełniają międzynarodowe wymagania, zawsze jest czysto i schludnie, a personel jest uprzejmy i uważny.

ОтельРесторан в гостинице

Gdzie zjeść w mieście?

W Coronel-Oviedo nie ma dużego wyboru restauracji czy kawiarni, są tylko 4 miejsca, w których można zjeść przekąskę i odpocząć.

  • Charlot - przygotuj międzynarodową kuchnię, a menu codziennie zmienia nowe, bardzo przytulne i piękne otoczenie z doskonałą obsługą i szeroką kartą win;
  • Restauracja Parador La Nona - restauracja ma system bufetowy, są dania z grilla, a ceny są dość demokratyczne, a do 11:30 są znacznie niższe niż w pozostałej części dnia;
  • McDonald's to popularna restauracja typu fast food z uprzejmą obsługą i doskonałą obsługą;
  • Delicious Burguer's to mała kawiarnia, w której można zjeść szybką przekąskę i spróbować różnych drinków.

Jeśli chcesz iść do klubu nocnego lub luksusowej restauracji, musisz udać się do pobliskiego miasta.

Где перекусить

Jak dostać się do wioski?

W Coronel-Oviedo krzyżują się trzy główne drogi krajowe: Ruta nr 2, 7 i 8, które łączą wiele miast stanu. Również ze stolicy Paragwaju można dojechać samochodem przez Mariscal José Félix Estigarribia, Av. Mariscal López i Acceso Sur. Odległość wynosi około 150 km, a czas podróży zajmuje około 3 godzin.

Współrzędne: -25.439325, -56.482029

Автомагистраль