Karma bezziarnista dla kotów jest jednym z najpopularniejszych rodzajów pasz wśród właścicieli tych zwierząt.

Kategorie paszy bez ziarna

Istnieją dwie kategorie paszy bez ziarna: suche i mokre.

Bezernovoi sucha karma dla kotów zawiera najmniej wilgoci. Eliminuje kota z płytki nazębnej na zębach, kiedy ugryza talerze.

Suche jedzenie nie psuje się i nie wysycha, dlatego nie można go usunąć z miski zwierzęcia. Przechowuj go w szczelnie zamkniętych opakowaniach, aby uniknąć utraty przydatnych właściwości.

Bezmięsne mokre karmy dla kotów składają się w 75% z wody. Skład dużej ilości białek i tłuszczów. Pokarm nie powinien pozostawać w misce przez dłuższy czas, ponieważ szybko wysycha i traci przydatne właściwości.

Klasy paszowe bezziarniste

Każdy rodzaj paszy należy do pewnej klasy, którą rozważymy poniżej.

  1. Bezziarnista żywność z klasy ekonomicznej zawiera niewiele białek. Białka są nieobecne. Ma wiele szkodliwych substancji. Ogólnie jego wartość odżywcza jest niska.
  2. Karma dla kotów bezziarnistych premium jest optymalnym i niedrogim wyborem. Obejmuje prawdziwe mięso. Stawka dzienna dla kota będzie niewielka.
  3. Super premium jedzenie zawierają wysokiej jakości składniki odżywcze. Mają dużą ilość witamin i minerałów. Praktycznie bez barwników.
  4. W żywieniu holistycznej klasy nie ma białek roślinnych, GMO i chemikaliów. Zawierać Ludzkie pierwiastki, które są odpowiednie dla ludzkiego ciała.

Korzyści i szkodliwość pasz bezziarnistych dla kotów ustalane są indywidualnie. Chociaż weterynarze pozytywnie reagują na karmę bez ziarna, nadal trzeba się skonsultować. Jedno z głównych podejść przy wyborze pasz - karma nie powinna promować otyłości i szkodzić zdrowiu Twojego zwierzaka.