Jednym z rodzajów peelingu, który zdobył wielu fanów ze względu na dość wysoką skuteczność jest peeling koralowy. Ten rodzaj peelingu należy do średniego mechanicznego i zawiera naturalne składniki: rozgniecione korale, sole z Morza Martwego, olejki eteryczne i ekstrakty egzotycznych roślin leczniczych.

Wskazania do peelingu korali

Peeling koralowy stosowany jest nie tylko do twarzy, ale także do innych obszarów ciała - szyi, dekoltu, brzucha, pleców, dłoni. Podobnie jak inne rodzaje peelingu, peeling koralowy stymuluje odnowę skóry. Jest to dobra opcja dla osób, które nie nadają się do peelingu chemicznego, dla właścicieli wrażliwej, problematycznej skóry, z trądzikiem różowatym i skłonnością do alergii. Peeling koralowy polecany jest w każdym wieku:

  • oczyszczanie skóry, wyrównanie jej ulgi;
  • pozbycie się trądziku, post-trądziku, powiększonych porów, blizn i plam starczych;
  • wygładzenie cery, która ma zaczerwienienie;
  • odmładzanie skóry, wygładzanie drobnych zmarszczek;
  • zwalczanie rozstępów .
Procedura peelingu koralowego

W salonach kosmetologii, peeling koralowy jest przeprowadzany na bazie preparatów Rose de Mer przez izraelską firmę Christina, która produkuje profesjonalne produkty medyczne i kosmetyczne. Zasadniczo, peeling koralowy jest również możliwy w domu, kupując te preparaty i postępując zgodnie z instrukcjami. Jednak, aby osiągnąć dobry wynik, w zależności od problemów ze skórą, należy wziąć pod uwagę niektóre niuanse podczas stosowania leków, które zna tylko specjalista. Dlatego zanim sam wykonasz peeling, lepiej skonsultować się z kosmetyczką.

Procedurę przeprowadza się w kilku etapach. Najpierw skóra jest czyszczona roztworem do wstępnego obierania. Następnie nakłada się samą kompozycję do obierania, której stężenie, jak również czas ekspozycji, dobiera się indywidualnie. Zgniecione korale delikatnie i delikatnie polerują skórę, a nasycają ją minerały i witaminy. Ponadto substancje wchodzące w skład peelingu mają działanie antyseptyczne, pomagają wzmocnić naczynia włosowate i resorbują krwotoki podskórne, mają działanie biostymulujące i regenerujące. Po tym czasie peeling jest zmyty, a specjalny krem ​​nakłada się na skórę.

Zabiegowi towarzyszy pewien dyskomfort - po zastosowaniu leku pojawia się uczucie mrowienia, pieczenia i uczucie to utrzymuje się przez pewien czas (do dwóch dni). Ponadto skóra twarzy w ciągu pierwszych dwóch dni po złuszczaniu korali wygląda na zaczerwienioną, następnie staje się ciemniejsza, a następnie tworzy się film, który zaczyna się stopniowo odklejać. Należy to wziąć pod uwagę przy wyborze czasu na zabiegi (lepiej jest obrać, gdy istnieje możliwość pozostania w domu przez kilka dni). Z reguły peeling koralowy odbywa się w ciągu 3 - 4 zabiegów w odstępie 2 tygodni.

Jednak wynik jest wart poświęcenia - skóra jest odnowiona, staje się gładka i elastyczna, jej kolor jest wyrównany, pory są zwężone i znormalizowane. metabolizm i tak dalej

Pielęgnacja skóry po peelingu korali

Coral Face Peeling

Po zabiegu w pierwszym dniu nie należy przebywać na słońcu, a następnie należy stosować krem ​​przeciwsłoneczny o wysokim poziomie ochrony. W pierwszym tygodniu po obieraniu skóra powinna być chroniona przed wysoką temperaturą, dlatego nie należy odwiedzać łaźni ani sauny. Skórę należy pielęgnować środkami nawilżającymi, aw przypadku peelingu nie stosować peelingów i nie usuwać łuski rękami.

Przeciwwskazania do peelingu koralowego

Nie powinniśmy zapominać, że istnieją również przeciwwskazania do peelingu koralowców. Zabieg należy przerwać w czasie ciąży, opryszczki w ostrej postaci oraz w chorobach dermatologicznych w ostrej postaci.