Copo - Park Narodowy w Argentynie , która jest środowiskowym terytorium federalnym zlokalizowanym w departamencie Kopo, w prowincji Santiago del Estero. Kopo zostało założone w 1998 roku i miało na celu zachowanie i zwiększenie różnorodności biologicznej rzadkich gatunków.

Kluczowe cechy atrakcji

Park narodowy Kopo znajduje się na terytorium, którego powierzchnia zajmuje 1142 metry kwadratowe. km. Rezerwat należy do suchego ekosystemu Chaco o stosunkowo łagodnym i ciepłym klimacie. Każdego roku spada tu średnio od 500 do 700 mm opadów. Rzadkie zwierzęta żyjące na terenie parku Kopo znajdują się pod realną groźbą wyginięcia. Najczęściej są to gigantyczne mrówkojady, jaguary, mangy wilki, niektóre gatunki pancerników i papugi.

Въезд в национальный парк

Większość chronionych obszarów rezerwatu to lasy leśne. Ich głównym przedstawicielem jest czerwony quebracho. Naukowcy odkryli, że w gęstym mahoniowym drewnie znajduje się dużo taniny. Na początku XX wieku Santiago del Estero około 80% Quebracho rósł, teraz ta ilość znacznie spadła, nie ma więcej niż 20% tego gatunku.

Природа парка Jak dostać się do parku?

Park narodowy Kopo najlepiej pozostawić w Santiago del Estero. Stąd w wynajętym samochodzie lub taksówce trzeba jechać wzdłuż RN89 i RP6. Podróż trwa średnio nie więcej niż 6 godzin.

Сотрудники парка