zarządzanie ciążą po eko Bardzo ważnym punktem po udanej procedurze zapłodnienia in vitro jest zachowanie ciąży. Dlatego wiele uwagi poświęcono warunek Przyszła mama i rozwój zarodka. Poinformujmy bardziej szczegółowo o zarządzaniu ciążą po zapłodnieniu in vitro i rozważmy cechy tego procesu.

Kiedy rozpoczyna się ciąża po zapłodnieniu IVF?

Co do zasady ciąże wynikające z zabiegu sztucznego unasienniania występują w taki sam sposób jak normalne fizjologiczne. Należy zauważyć, że początkowo ta manipulacja miała być przeprowadzana wyłącznie dla kobiet z jajowodowym czynnikiem niepłodności, tj. po usunięciu jajowodów. Jednak obecnie kobiety z patologią somatyczną również ubiegają się o zapłodnienie in vitro.

Podając ciążę IVF, fakt rozpoczęcia ciąży określany jest 14 dni później sadzenie zarodka do jamy macicy. Około 3-4 tygodnie później lekarze wykonują badanie ultrasonograficzne, aby zwizualizować zarodek w jamie macicy i ustalić bicie serca.

Jakie są osobliwości ciąży po sztucznej inseminacji?

Ten rodzaj procesu ciążowego wymaga systematycznego monitorowania przez lekarza reprodukcyjnego. zarządzanie eko-ciążą Jednocześnie duże znaczenie ma określenie czasu trwania terapii hormonalnej. Warto zauważyć, że wsparcie hormonów ciąży może trwać do 12, 16 lub nawet 20 tygodni.

Rejestracja kobiety w ciąży odbywa się w terminie 5-8 tygodni. Następnie lekarze przepisują kolejną datę wizyty w ciąży. Zarządzanie tego rodzaju ciążą jest zwykle wykonywane przez te same ośrodki, w których przeprowadzono samą procedurę IVF. Jest to bardzo wygodne dla przyszłej matki, ponieważ Możesz uzyskać pełen zakres usług w jednej instytucji medycznej.