Czy można składać komplementy ukochanemu człowiekowi, czy lepiej powstrzymać się od głosu? Uważa się, że słowa podziwu, aprobaty i pochlebstwa są akceptowane tylko w odniesieniu do płci pięknej. A jednak, jak właściwie składać komplementy ludziom, omówimy szczegółowo w tym artykule.

Czy mężczyźni lubią komplementy?

Każdy, niezależnie od płci, ma pojęcie o sobie, swoich mocnych i słabych stronach. Tajemnicą udanego komplementu jest podkreślenie tych mocnych stron. Pożądane jest jednocześnie posiadanie wrażliwości i wystarczającego słownictwa. Jednak w niektórych przypadkach ekspresyjny: "Wow!" - może być najlepszym komplementem dla człowieka.

Zastanówmy się, jakie rodzaje komplementów lubią:

  1. Zachwyt. To bardzo miłe, kiedy ty sam lub twoje cechy są w stanie przyciągnąć entuzjastyczną uwagę płci przeciwnej. Może to być wzrost lub budowa, delikatność lub wrażliwość, wybór modelu motocykla lub czworonożnego przyjaciela i tak dalej.
  2. Potwierdzenie jego wyłączności. Nawet jeśli jest to najbardziej mistrzowskie posiadanie myszy, musisz to zauważyć i zanotować. "Niesamowite! Nie sądziłem, że to możliwe! " W tym przypadku mężczyźni i kobiety są do siebie podobni: przyjemnie jest ludziom myśleć o sobie jako o kimś wyjątkowym, a widzenie w oczach innych jest jeszcze bardziej widoczne.
  3. Chwalcie jego interesy. Może to być pasja sportowa, kolekcjonerska, stosowane rzemiosło - jeśli człowiek jest naprawdę namiętny, interesy jego życia stają się ważną częścią jego osobowości. Oczywiście pochlebia mu uwaga i uznanie jego zainteresowań.
  4. Śmiej się Tak, śmiech to komplement do jego zdolności do kibicowania swojemu sercu. Wdzięczny uśmiech jest komplementem do jego zdolności do tworzenia duchowej firmy. Nie ukrywaj swoich pozytywnych emocji spowodowanych przez jego społeczeństwo i działania.
  5. Demonstracja wartości. Czas i przyzwyczajenie wymazują poczucie wartości działań ukochanego. Ale jeśli spróbujesz nie stracić świeżości swojego spojrzenia, to nawet w rutynowych sprawach będą powody, by zwrócić uwagę na jego wysiłki i rezultaty.

Jednak dzięki uprzejmości rozmawiamy nie tylko z bliskimi lub krewnymi. Na przykład pochwały dla nieznanego mężczyzny mogą być zarówno powodem do randek, jak i sposobem na pozbycie się niedbałego wielbiciela.

Istnieje kilka prostych reguł, które pozwalają ci zdecydować: jakie komplementy można powiedzieć mężczyźnie, a które z nim pozostawić.

Zasady dotyczące komplementów:

  1. To muszą być szczere słowa. Właśnie o to chodzi. Co więcej, fałsz zostanie wcześniej czy później uznany, a wtedy będzie więcej szkód niż, jeśli w ogóle nie powiesz, udogodnień.
  2. Nie nadużywaj. Poczucie proporcji jest przydatne w sztuce komplementów. Zbyt częste uprzejmości sugerują najemnicze motywy lub nieszczerość.
  3. Wykorzystywany sarkazm. Poczucie humoru jest wspaniałe, ale kierujemy je do żywej osoby? Niektórzy mężczyźni są wrażliwi, a niektóre żarty mogą być zbyt ostre. Nawet przez przypadek.
  4. komplementy dla ukochanego człowieka
  5. Unikaj banałów. Lepiej milczeć niż przedstawiać coś bezosobowego - tak jakby nic więcej niż człowiek nie był godny.

Kameralne komplementy dla mężczyzn - kategoria, z którą powinieneś być najbardziej ostrożny. Lepiej unikać niejednoznacznych i zdrobniałych sformułowań. Milczenie partyzantów również nie jest mile widziane. Z pewnością, jeśli posłuchasz swoich własnych uczuć, będziesz w stanie odebrać najbardziej szczere i poprawne słowa.

Podsumowując, jak uczynić człowieka najlepszym komplementem. Jeśli jest to najlepszy, najważniejszy i niezbędny człowiek w twoim życiu - po prostu powiedz mu o tym. Niech będą to szczere słowa, które niosą uczucie bez oczekiwania na powrót. Jeśli nie pomylisz się z wyborem, taki komplement będzie najlepszy w jego życiu.