Z pewnością niewielu czytelników zna historię pochodzenia szponów. Tymczasem są oni bezpośrednimi potomkami portfela. Zaczęli szyć je z XVI wieku, używając skóry naturalnej jako materiału i gęstej tkaniny tekstylnej. Inkrustowane modele z kamieniami szlachetnymi. Jedynym celem takiego arcydzieła było przechowywanie pieniędzy. I dopiero wieki później portfele zaczęły przybierać inne formy, zmieniając głośność. Dla wygody do modeli dodano łańcuszki i paski, które nadawały im status mini torebki. Takie sprzęgło stało się wygodne w noszeniu na nadgarstku.

Sprzęgła mody 2013

Co pomogło stworzyć prawdziwy trend w modzie ze zwykłego sprzęgła? Takie fatalne wydarzenie, przynoszące rewolucję w historii mody, było darem od księcia Westminsteru Coco Chanel - zwykły portfel. A dokładniej, była to miniaturowa torebka w swojej wielkości. Jednak popularność takiej rzeczy w tym czasie szybko zniknęła. Panie preferowały torby o dużych rozmiarach. Po kilku dekadach projektanci ponownie zaczęli oferować światowe modne torby sprzęgłowe. Znalezienie zupełnie innego kształtu, rozmiaru i projektu, każdy model odzwierciedla słynne imię.

Wytwarzaj najmodniejsze sprzęgła zarówno ze skóry, jak iz tkanin o bardzo różnej jakości. Szczególnie cenne są modele skóry krokodyla i pytona. Aby nie obrażać Roku Węża podczas tworzenia modeli używanych materiałów - zastępuje kolory węża i krokodyla. Ale nie o to chodzi. Najważniejsze to szanować swoją indywidualność we wszystkim. Torby sprzęgła wykonane z zamszu, brokatu, jedwabiu nie ustępują swemu zachwytowi i urokowi każdemu pytonowi.

Sprzęgła 2013 7Sprzęgło 2013 8Sprzęgła 2013 9
Sprzęgła 2013 10Sprzęgła 2013 11Sprzęgła 2013 12

Letnie trendy w damskim sprzęgle w 2013 roku

W okresie wiosenno-letnim, kiedy modne są modne koronki, Twój stylowy wybór może być stylowym dzianinowym sprzęgłem 2013. Eleganckie i zwiewne wzory takich modeli są dopełnione koralikami i cyrkoniami, co nadaje im wyjątkowego szyku.

A jeśli nagle dziergany, chwytliwy od niechcenia przypominał ci pierś babci, zawsze masz alternatywne prawo do wyboru. W tym celu projektanci stworzyli torebki z różnymi jaskrawymi nadrukami, geometrycznymi wzorami i ozdobami. Czego tylko chce dusza!

Dla panny młodej, idealnym rozwiązaniem dla wygody jest jedwabny lub brokatowy modny worek sprzęgłowy zabezpieczony paskiem lub łańcuszkiem na nadgarstku. Sprzęgła ślubne Są haftowane perłami lub koralikami, i ewentualnie ozdobione koronkowymi drutami.

Znana na całym świecie marka modeli sprzęgła D & G w tym sezonie stara się przekształcić w prawdziwie wartościowe dzieło sztuki. Modne torby sprzęgła w 2013 roku zdobią cyrkonie, szklane koraliki i kamienie, sztuczne kwiaty różnej wielkości i metalowe klamry. Podobnie jak styliści z minionych stuleci, szpony są znowu ozdabiane długimi łańcuchami w kilku rzędach, tak aby okruchy były gotowe do noszenia.

Forma najmodniejszego sprzęgła jest wybierana przez nas samych

Klasyczne modele tego sezonu mają swoją prostotę do zwykłego prostokątnego kształtu "koperty". Ale to tylko jeden trend. Na szczęście dla ekstrawaganckich kobiet, jest znowu możliwość wymyślić i wyróżnić się z tłumu. Tutaj, przy okazji, mogą być owalne kształty, kształty w postaci klejnotów, kwitnących kwiatów, łukowatych lub nawet muszli.

Różnorodność mody w damskich szponach w 2013 roku jest wspaniała i rośnie z każdym kolejnym sezonem. Możesz łatwo wybrać torbę o dowolnym stylu i jakości. A jeśli w Twoim modnym arsenale jest jeszcze jedno miejsce na modną torbę sprzęgła, daj upodobanie dyskretnemu klasycznemu modelowi na długim pasku. Niech będzie to tradycyjna torebka w kolorze czarnym, beżowym lub szarym. Ten dodatek jest niezbędny do damskiej garderoby i harmonijnie wtapia się w każdy obraz. Ponadto jest to najbardziej stabilny klasyk trendów w świecie mody.

Sprzęgła 2013 1Sprzęgła 2013 2Sprzęgła 2013 3
Sprzęgła 2013 4Sprzęgła 2013 5Sprzęgła 2013 6