Od czasu do czasu oczyszczanie jelit w celu zmniejszenia masy ciała odzyskuje popularność. Oczyszczanie okrężnicy za pomocą środków ludowych było szczególnie popularne w latach 90. XX wieku, kiedy to wielu "uzdrowicieli" i lekarzy zaprezentowało swoją literaturę na temat leczenia i normalizacji wagi. Wielu mówi o dobrych wynikach, ale czy warto polegać tylko na tym?

Czy oczyszczanie jelit jest skuteczne w odchudzaniu?

Co to jest oczyszczanie jelitowe? Jest to proces przywracania naturalnej mikroflory, a także usuwania toksyn i toksyn, które gromadzą się przez lata niewłaściwego odżywiania. Jednakże, jeśli nie masz jeszcze 35 lat, jest mało prawdopodobne, że twoje jelito jest tak poplamione, że samo w sobie jest przyczyną nadwagi.

Do tej pory kwestia, jak oczyścić jelita w celu utraty wagi, pozostaje kontrowersyjna. Oferta Salony wlewki "pahudenkie" , rady ludu zalecają właściwe odżywianie. Jednakże celowość tego wszystkiego nie została jeszcze udowodniona.

Zanim oczyścisz jelita, aby schudnąć, pomyśl - a jeśli tego potrzebujesz? Jeśli masz problemy z jelitami, prawdopodobnie ma to sens, a nie dla utraty wagi, ale dla zdrowia. Jeśli pod tym względem wszystko w porządku, to nie ma specjalnego sensu w sprzątaniu.

Oczyszczanie jelitowe z otrębami i włóknem

Bezpieczne czyszczenie jelit to czyszczenie włókien. Po prostu zwiększ swoją dietę, ilość warzyw, owoców, zbóż i jelit zostanie oczyszczona i będzie działać znacznie lepiej. Takie oczyszczenie jelita nie ma przeciwwskazań, ale w innych przypadkach należy skonsultować się z lekarzem.

Alternatywnie możesz kupić w aptece odciąć , który jest włóknem naturalnym i stosuj je zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Nie powinieneś wybierać opcji słodkich, prawie nie ma z nich korzyści.

oczyszczanie jelit z otrębami

Lewatywa odchudzająca jelitowa

Bardziej radykalnym i nie zawsze uzasadnionym sposobem jest użycie lewatywy lub koła Esmarcha. Metoda ta jest zabroniona w przypadku gorączki, zaburzeń żołądkowych, osłabienia, nudności, bólu głowy i ogólnego złego samopoczucia, jak również zaostrzenia wszelkich chorób i po zabiegach chirurgicznych. Istnieje wiele przeciwwskazań, nie należy ich lekceważyć. Na wszelki wypadek powinieneś skontaktować się z lekarzem.

Lewatywa potrzebuje przegotowanej wody w temperaturze pokojowej z sokiem z cytryny (1 łyżka stołowa na 1 litr wody). Zaleca się lewatywę rano lub wieczorem i używać co najmniej 2 litrów płynu na raz. Jednak to czyszczenie może być używane tylko pod nadzorem lekarza, aby nie zaszkodzić ciału.